Київським чиновникам загрожує до 12 років тюрми за забудову заказника: подробиці справи

Читать на русском

Будівельні роботи у заказнику проводились по договору з «Київводоканалом». Його нібито могли укласти у жовтні 2022 року.

Читать на русском
забудовник, будівництво, заказник, Київ
Держава могла зазнати збитків на понад 2, 6 млн грн

Будівельні роботи у заказнику проводились по договору з «Київводоканалом». Його нібито могли укласти у жовтні 2022 року.

За будівельні роботи у ландшафтному заказнику «Деснянські луки» в Києві прокуратура повідомила про підозру двом експосадовцям. Нібито за їх сприяння приватна компанія зняла родючий шар ґрунту площею 1,38 га. 

Як встановили спеціалісти Державної екологічної інспекції Столичного округу, через забудову охоронюваної території держава могла зазнати збитків на понад 2, 6 млн грн. Про це повідомила Київська міська прокуратура

«Згідно з даними слідства, керівник комунального підприємства, не маючи дозвільних документів на земельну ділянку, на якій знаходиться ландшафтний заказник «Деснянські Луки», надав доручення директору структурного підрозділу КП укласти договір із суб’єктом господарювання на виконання будівельних робіт на вказаній території», - йдеться у повідомленні.

Такою активісти побачити територію заказника. Фото -екоцентр.
Такою активісти побачили територію заказника. Фото - екоцентр.

Надалі директор структурного підрозділу КП уклав із суб’єктом господарювання договір на будівництво. При цьому він нібито приховав від підрядної організації інформацію, що роботи будуть проводитися на об’єкті природно-заповідного фонду.

«Внаслідок незаконних дій вказаних посадовців у період з жовтня 2022 року по березень 2023 року на території ландшафтного заказника місцевого значення «Деснянські луки» проводилися будівельні роботи та знято ґрунтовий покрив (родючий шар ґрунту) площею 1,38 га», - вважають у прокуратурі.

Сума спричинених збитків, за даними Державної екологічної інспекції Столичного округу, становить понад 2, 6 млн грн. Наразі в прокуратурі повідомили, що перевіряється причетність керівників Київради та її структурних підрозділів до цих робіт. Якщо їх провину доведуть, то колишнім посадовцям загрожує до 12 років тюрми.

Хто з ким уклав угоду

За даними судового реєстру, 17 березня 2023 року було зареєстровано кримінальне провадження № 12023105030000275 щодо незаконного будівництва у ландшафтному заказнику «Деснянські луки». 

«В ході розслідування було встановлено, що будівельні роботи у заказнику проводились ПП «Водоліт» по договору на виконання будівельних робіт укладеному 24.10.2022 року між ПП «Водоліт» та ПрАТ «АК Київводоканал»», - йдеться у матеріалах досудового розслідування.

Для того, щоб зібрати докази 12 травня минулого року провели обшук у приміщенні ПрАТ «АК Київводоканал». Але прокурор вказував, що зібрані докази не можуть бути використані у кримінальному провадженні, окрім як на підставі ухвали слідчого судді. І частково такий дозвіл суддя надав.

На заповідній території проходили роботи без дозволу. Фото - екоцентр.
На заповідній території проходили роботи без дозволу. Фото - екоцентр.

Крім цього у квітні 2023 року дізнавач поліції отримав копії документів щодо проектно-будівельної документації, постанови Кабміну та розпорядження Київводоканалу про передислокацію плавучої насосної станції.

Активісти вказують на винуватість депутата
Активісти вказують на винуватість депутата Вадима Сторожука. Фото - Київрада.

На винуватість Київводоканалу та депутата Київради Вадима Сторожука вказував директор «Київського еколого-культурного центру» Володимир Борейко. Саме він виявив незаконну забудову.

«Дуже цікавою є та обставина, що одним із заступників генерального директора Київводоканалу є пан Сторожук, який водночас є заступником голови Екологічної комісії Київради», - писав у березні 2023 року від імені центру Володимир Борейко. Він вказує на те, що «Деснянські луки» - це одна з 9 територій у Києві, де ще можна побачити дику природу.

В офіційній біографії Сторожука вказано, що з 2014 року він є заступником генерального директора ПрАТ «АК «Київводоканал». Проте на офіційному сайті акціонерного товариства ми не знайшли його прізвища у списку заступників

Нагадаємо, що ландшафтний заказник місцевого значення «Деснянські луки» площею 314,1 га був створений за рішенням Київради 28 липня 2020 року. У цьому рішенні йдеться, що «Київський еколого-культурний центр» має слідкувати за збереженням заказника.

Інформатор писав, що у Києві намагаються врятувати археологічну пам'ятку в урочищі Китаєво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.