Київське метро готується до блекаутів: які заходи вживають і скільки на це піде коштів

Читать на русском

В Київському метрополітені замовили обладнання для автономного електроживлення за 275 мільйонів гривень

Читать на русском
Метро, відключення світла
В метро періодично знеструмлюються кабельні лінії зовнішнього електроживлення через ракетні обстріли

В Київському метрополітені замовили обладнання для автономного електроживлення за 275 мільйонів гривень

Комунальне підприємство "Київський метрополітен" 27 березня уклало угоду з болгарською компанією "S END S Engineering" EOOD про закупівлі стійки гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку вартістю 6,53 млн євро. Це 275 млн грн за поточним курсом. Про це 17 квітня пишуть "Наші гроші" із посиланням на дані у системі Prozorro.

Цьогоріч у Київ мають поставити стійку гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку SENDAP.04b/A.MI-2 rev. Поставку здійснять протягом чотирьох місяців після авансу 80% автотранспортом на умовах DAP. Решту оплатять протягом двох тижнів після поставки.

«В обґрунтуванні сказано, що стійки призначені для забезпечення електроживленням при номінальному навантаженні та захисту при струмових перевантаженнях пристроїв зв’язку, радіозв’язку та гучномовного оповіщення в приміщеннях кросових зв’язку та радіовузлах станцій і об’єктів метро», - пише видання.

Як повідомляє замовник, нині приміщення дистанції зв’язку, де розміщене критично важливе для роботи метро обладнання, не відповідають вимогам щодо електроживлення та потребують обладнання стійками безперебійного електроживлення в кількості 30 одиниць, що входять до комплекту.

«Періодично знеструмлюються кабельні лінії зовнішнього електроживлення суміщених тягово-понижувальних підстанцій внаслідок порушень у роботі передавальних і розподільних мереж та електропідстанцій оператора системи передачі й оператора системи розподілу електроенергії через ракетні обстріли. У разі надзвичайної ситуації, а саме повного знеструмлення станцій метро від зовнішнього електроживлення, для належної роботи станцій метро як укриттів необхідне автономне електроживлення від дизельних генераторів та стійок гарантованого електроживлення», - пояснюють в метрополітені.

Технічній специфікації присвоїли гриф «Для службового користування», оскільки, мовляв, «розголошення даної інформації може призвести до погіршення інформаційної безпеки».

Останнім часом почастішали ракетних атак Росії по енергооб’єктах України, які будуть продовжуватися і матимуть непередбачувані негативні наслідки. На думку замовника, це унеможливлює дотримання строків для проведення відкритих торгів. З огляду на все це, а також враховуючи специфічність обладнання, закупівлю вирішили провести без торгів.

Створеною в 2007 році болгарською «S&S Engineering» володіє і керує Светлін Стайков. У серпні 2023 року «Київметрополітен» замовляв їй стійку гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку за 5,35 млн євро, але деталі були невідомі, бо договір не публікували. Тоді замовник розповів Держаудитслужбі, що інша фірма «Riko d.o.o.» (Словенія) пропонувала вищу ціну 5,90 млн євро, тому він обрав дешевших болгар. ДАСУ не знайшла порушень. У грудні 2022 року метрополітен замовляв їм іншу стійку SENDAPS.02.MK за 4,00 млн євро.

У метро Києва викликати поліцію або швидку тепер можна без телефона

У київському метро інформаційні стійки тепер будуть працювати також для оперативної комунікації пасажирів із довідковим центром метро. Ці стійки знаходяться на платформах станцій метрополітену. Пасажири, скориставшись ними, зможуть також викликати медиків або правоохоронні органи. 

Про це повідомили в Київській міській адміністрації. Зазначається, що для отримання потрібної інформації пасажиру потрібно натиснути кнопку для виклику та дочекатися відповіді працівника центру. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.