Київська перепічка отримала власний, ще й теплий, пам’ятник: що в ньому особливого

Бронзова мініскульптура на честь кулінарної візитівки столиці та першого українського фастфуду стала 45-ю в культурно-історичному проєкті Шукай

пам'ятник київська перепічка
Віконце, де продають славетну сосиску в тісті, працює з 1986 року

У Києві на вулиці Богдана Хмельницького, 3 на фасаді будівлі, де продається найвідоміший столичний стріт-фуд, у середу, 9 жовтня 2024 року відкрили нову мініскульптуру в рамках проєкту “Шукай”. Адже сучасну історію Києва вже неможливо уявити без черги на цьому місці, в якій хоча б раз у житті, напевно, стояв кожен киянин. Пам'ятник перепічці став 45-м у культурно-історичному проєкті, що розповідає історію Києва через мініскульптури.

Про це у Facebook повідомила його авторка Юлія Бевзенко. Вона зазначила, що бронзова перепічка в руці, що розташована зліва від віконця, де продають справжню, буде завжди теплою завдяки вбудованому нагрівачу. 

“Перепічка — славетна сосиска в тісті, найдавніший київський стрітфуд — продається вже 38 років й входить у всі можливі путівники для гостей Києва. У черзі на Богдана Хмельницького, 3, стояв чи не кожен киянин. Віконечко, черга біля нього, рука, яка видає перепічку, — символи того, що все буде добре, що Київ живе”, - повідомила Бевзенко.

На вул. Богдана Хмельницького, 3 перепічка продається з 1986 року, і давно стала однією з головних кулінарних візитівок Києва. Це перший фастфуд столиці, який з’явився задовго до того, як кияни познайомилися з хот-догами та стріт-фудом. За 38 років не змінювалась ані рецептура, ані вага, лише ціна та обгортка.

Перепічка важить близько 150 гр, вага тіста та сосиски приблизно однакова, до 2020 року продавали її у поліетиленовому пакеті. Але потім змінили на паперовий: так екологічніше. У 1986 році, на старті своєї слави, сосиска в тісті коштувала 22 копійки, у 2024 - 45 грн.

Війна з пам'ятниками: вандали понівечили могилу Міхновського, а Булгакова закликають знести з Андріївського узвозу

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв, що у Києві вандали знову понівечили могилу ідейного засновника самостійної України Миколі Міхновського на Байковому кладовищі. Цього разу хтось зніс та вивіз меморіальний знак, що був встановлений на могилі. Це вже не перший випадок, коли невідомі нападають на пам'ятники діячеві УНР та організатору українського війська початку XX ст.: ще 2016 року було обезголовлено його бронзовий пам'ятник, потім, 2018 року, вже новому, гранітному, погруддю відбили окремі елементи та попалили обличчя. Зрештою, тепер вкрали й самий меморіальний знак.

Також ми описували перипетії з письменником Михайлом Булгаковим. Історія з визнанням його "неприхованим українофобом" і антиукраїнським діячем з боку УІНП отримала продовження. Після того, як співробітники Літературно-меморіального музею письменника піддали висновки істориків критиці, невідомі залишили на пам'ятнику Булгакову заклики про його демонтаж та цитати з творів, які можна трактувати, як українофобські. Цитати роздруковані на чорному папері зі світлиною письменника на тлі та написом "Булгаков - чорт".

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube