Княгиня Ольга з мечем надає хоробрості: у Києві відкрили нову мініскульптуру проєкту «Шукай!»

Зараз кожна українка – це Ольга, у кожної з нас свій меч і це не лише зброя, а усмішка, і значуща мовчанка, і влучне слово, і вчасна дія.

Княгиня Ольга з мечем надає хоробрості: у Києві відкрили нову мініскульптуру проєкту «Шукай!»
Скульптуру розмістили на Михайлівській площі

У Києві на вулиці Велика Житомирська, 2 на фасаді Дипломатичної академії України у четвер, 23 травня 2024 року відкрили нову мініскульптуру в рамках проєкту «Шукай!». Подія пройшла за 20 хвилин між сповіщеннями про тривогу. За прикметою, якщо торкнутися меча, то можна набратися відваги. 

У 1911 році скульптор Іван Кавалерідзе створив пам’ятник Ользі з мечем у руках. Цей образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана, тому автору наказали укласти в руки княгині хрест. Однак автор не відібрав у Ольги меч, а сховав його їй під плащ. 

Княгині Ользі повернули меч. Фото - проєкт Шукай
Княгині Ользі повернули меч. Фото - проєкт Шукай

«У цей час, коли українці щодня б’ються за свою свободу, важливо черпати наснагу в нашій давній і багатій на сенси культурі, якої радянська влада марно намагалася нас позбавити. Кожна з нас – Ольга, і в кожної з нас під плащем свій меч, адже за нашими плечима стоять наші могутні предки-герої, а попереду – майбутні покоління, які творитимуть успішну вільну Україну», - прокоментувала ідею мініскульптури Надзвичайна та Повноважна Амбасадорка України в США Оксана Маркарова.

Автор мініскульптури Юрій Білявський повернув княгині її законну зброю. За прикметою, якщо торкнутися меча, то можна набратися відваги.

«Колись Ольга збирала для своєї помсти пташок (за вбивство свого чоловіка, князя Ігоря – ред.) – і сьогодні ми так само збираємо на «пташок», тобто на дрони. У рамках мого проєкту ми збираємо на «Джоніки»: це цікава й надзвичайно важлива електроніка, яка допомагає сучасним «пташкам» нести в лапках вогонь нашої помсти», - заявила на відкритті волонтерка, засновниця проєкту «Птахи» Тата Кеплер.

Знайти мініскульптуру можна на вулиці Велика Житомирська, 2 на фасаді Дипломатичної академії України в районі Михайлівської площі. Подивитися мапу усіх мініскульптур можна за посиланням

Де знайти 40-ву мініскульптуру проєкту «Шукай!»

У 2024 році напередодні Дня Києва на вулиці Десятинній, 12 встановили бронзову мініскульптурку «Київська складáнка». Cкладáнка ― це український відповідник до слова «пазл». Вона символізує єдність Києва. Фрагменти «Київської складáнки» формують кияни, а також ті, для кого Київ став домівкою. 

Складанка - це український аналогг слова "пазл".
Складанка - це український аналогг слова "пазл".

«Київську складáнку» створив скульптор Юрій Білявський. Меценатом мініскульптурки виступив Інститут вертебрології та реабілітації.

Інформатор писав про мініскульптуру велосипедиста на вулиці Липинського, 15 у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube