Київська міська рада передала під забудову дворик з воронами на Рейтарській

Ділянка розташована в Центральному історичному ареалі Києва

Дворик з воронами на вулиці Рейтарській
Дворик з воронами на вулиці Рейтарській хочуть забудувати

4 липня на засіданні Київська міська рада ухвалила рішення про передання в оренду ТОВ "Центр регіонального розвитку" земельну ділянку у "дворику з воронами" на вул. Рейтарській. За це проголосували 73 зі 120 міських депутатів. Ділянку в центрі столиці передали в оренду на 10 років.

Про це повідомляє юрист Дмитро Перов. Згідно з проєктом рішення, ділянку площею 0,11 гектара на вул. Рейтарській, 9 передають в оренду на 10 років для експлуатації та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування.

Саме тут розташовано вольєр із воронами, що стали одним із символів Києва, та кафе "Каштан". За словами Петрова вперше історія про можливу забудову тут сплила у 2020 році.

"Тоді серія настирних підприємців активно дізнавалася за купівлю гаражних боксів поруч з вольєрами воронів. За словами ріелторів, інтерес до цієї ділянки проявляв екс-консул РФ в Україні Вагіф Алієв. Проект рішення про передачу ділянки, за адресою: вул. Рейтарська, 9 під будівництво та обслуговування обєктів туристичної інфраструктури було підготовано ще 2021 р. Втім, голосування його в сесійній залі тривалий час не знаходило необхідний інтерес", - пише Петров.

Київська міська рада передала під забудову дворик з воронами на Рейтарській 1 

У пояснювальній записці вказано, що на ділянці розташовані нежитлові приміщення у власності ТОВ "Центр регіонального розвитку". Право власності на ці шість об’єктів оформлювали у різні роки — з листопада 2021-го до кінця 2023-го. За умовами договору оренди, компанія має сплатити кошти за період незаконного користування ділянкою (без належних правовстановлювальних документів). Орієнтовна сума орендної плати за рік складає 1 мільйон гривень.

Крім того, ділянка розташована в Центральному історичному ареалі Києва на території буферної зони об'єкта всесвітньої спадщини "Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра", а також на території пам'ятки археології національного значення "Культурний шар "Міста Ярослава" в археологічній та архітектурній охоронних зонах.

За даними Opendatabot, власниками ТОВ "Центр регіонального розвитку" є Наталія Ульшина (90%) і ПАТ "ЗНВКІФ "Фінансист" (10%), водночас бенефіціаром останнього раніше значився бізнесмен Вагіф Алієв. "Центр регіонального розвитку" також є власником ТОВ "Систембуд", яке в лютому 2021 року придбало на приватизаційному аукціоні лабораторний корпус на вул. Антоновича, 180 поблизу споруджуваного ТРЦ Ocean Mall Алієва.

Київська міська рада передала під забудову дворик з воронами на Рейтарській 2

Що відомо про воронів на Рейтарській

Ворони у дворику на Рейтарській живуть із 1991 року. Першим був ворон Корбін, слідом з'явилися й інші – Карлуша та Кирило. Небайдужі люди підібрали пташенят та виходили їх у великій клітці, яку розмістили у дворі багатоповерхового будинку. Першою людиною, яка дбала про птахів, був місцевий житель Гриша. Його називали кримінальним авторитетом, а ще – великим любителем птахів. У 2004 році він помер, але про птахів на той час дбали вже всі мешканці будинку та продовжили його справу.

Понад 20 років у цей дворик привозили нових пернатих мешканців, яким потрібен був догляд та турбота. Когось потім випускали на волю - зміцнілих і здорових птахів, які могли про себе подбати. У 2010 році вандали пошкодили клітку і випустили всіх воронів на вулицю, але птахи так звикли до свого місця проживання, що швидко повернулися додому. На той момент у клітці було 4 ворони, додому повернулося лише троє.

Але у липні минулого року із дворика на Рейтарській у Києві зник легендарний ворон Крум. Птаха прийшли погодувати, але виявили, що клітка відкрита, а його ніде немає. Крум майже зі свого народження перебував у клітці. Відпускати його було небезпечно – він не зміг би подбати про себе.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube