Грошей, що підуть на 4,4 км дороги, мало б вистачити на те, щоб зробити придатним для людей з обмеженими можливостями цілий район міста
Міська влада столиці не підтримала петицію, ініціатором створення якої була ГО “Пасажири Києва”, про посилення заходів з безбар'єрності у столиці на кошти, що їх витрачають на ремонт однієї з ключових вулиць Оболоні. Незважаючи на те, що вона набрала голоси, необхідні для розгляду міською владою, ще 26 червня, 1 млрд 367 млн грн таки буде витрачено на капремонт вул. Богатирської. Активісти ж закликали міську владу змінити пріоритети у бюджетних витратах та перенаправити кошти на облаштування інклюзивного безбар'єрного середовища.
Інформатор вже розповідав про цю відозву до міської влади. І на початку липня, під час засідання комісії з питань охорони здоров'я, петицію одноголосно підтримали депутати Київради. Втім, було вже запізно: гроші на ремонт вул. Богатирської виділені, а роботи - розпочалися. Тобто, "перекинути" кошти з одного об’єкта на інший вже на той момент було неможливо. У якості компромісу Київрада підтримала частину петиції щодо важливості безбар’єрності для міста, повідомляє у Telegram-каналі ініціативна група “Гроші на ЗСУ”.
Крім того, столична влада зазначила, що в проекті капремонту вулиці Богатирської закладено заходи для вільного пересування людей з обмеженими фізичними можливостями та влаштування велосипедних доріжок. Однак, як зазначають активісти, за півроку облаштовано лише 154 безбар’єрних пішохідних переходи на весь Київ. Щодо вільного пересування Богатирською, більша її частина йде через промзону, а аналіз показав нібито небезпечність закладеної інфраструктури.
Активісти вважають недоречним вкладати такі гроші у капремонт 4,4 км вулиці під час війни. Та наголошують, що цієї суми вистачило би на ремонт всіх тротуарів та облаштування всіх безбар’єрних переходів в одному з районів Києва.
Нагадаємо, ще наприкінці травня Інформатор розповідав, що кияни закликали міську владу змінити пріоритети у бюджетних витратах. Замість того, щоб проводити капремонт вул. Богатирської у Оболонському районі столиці вони наполягали на необхідності облаштування інклюзивного безбар'єрного середовища. Кажуть: 1 млрд грн, що задумали витратити на ремонт в Кличка, вистачить на те, щоб зробити придатним для людей з обмеженими можливостями цілий район міста.
Також ми зробили репортаж про ремонт однієї з магістральних вулиць, Богатирської, що веде до виїзду з міста у північному напрямку, на Вишгород. А ще, це саме та вулиця, якою кожного ранку їздить на роботу київський міський голова, тож місцеві вже шуткують про "швидкісну магістраль для Кличка". Ми розповіли про те, що насправді нині відбувається на Богатирській, і наскільки потрібен ремонт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.