Прощавай, пелікан: у центрі Києва комунальники зафарбовують скандально відомий мурал

Читать на русском

Стінопис на площі будинку по вул. Січових Стрільців став відомим, передовсім, через конфлікт, що виник між командою митців, яку очолювала Євгенія Фуллен, та депутатами Київради, зокрема Євгенією Кулебою, щодо естетичної цінності твору

Читать на русском
Мурал пелікан Фуллен комунальники
Комунальники наносять шар фарби просто поверх муралу, зафарбовуючи пелікана і героїв твору "Собор Паризької Богоматері"

Стінопис на площі будинку по вул. Січових Стрільців став відомим, передовсім, через конфлікт, що виник між командою митців, яку очолювала Євгенія Фуллен, та депутатами Київради, зокрема Євгенією Кулебою, щодо естетичної цінності твору

У центрі Києва почали зафарбовувати скандально відомий мурал із пеліканом та героями твору Віктора Гюго ("Собор Паризької Богоматері"), який знаходиться на стіні будинку по вул. Січових Стрільців, 31. Роботи вже ведуть столичні комунальники. Ця робота стала відомою, передовсім, через конфлікт, що виник між командою митців, яку очолювала Євгенія Фуллен, та депутатами Київради, зокрема Євгенією Кулебою - щодо естетичної цінності твору.

Як стало відомо Інформатору, комунальники вже почали зафарбовувати скандальний мурал: робітники працюють на об'єкті у середу, 26 червня. Зазначимо, що цей мурал не було завершено, ба більше, через нього Київрада запровадила тимчасове табу на створення будь-яких стінописів у столиці доти, доки не буде розроблено спеціальні правила із узгодження ескізів та локацій.

Мурал на Січових стрільців, 31 вже покали замальовувати комунальники
Мурал на стіні будинку по вул. Січових стрільців, 31 вже покали замальовувати комунальники

Тендер на проведення поточного ремонту фасаду житлового будинку по вул. Січових Стрільців, 31 у Шевченківському районі Києва оголошувала ще 3 квітня КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району Києва". Очікувана вартість робіт склала 465 тис грн.

У технічному завданні, що додавалося до тендерної документації, було прямо вказано, що підряднику доведеться зчищати вручну фасад від олійної та перхлорвінілової фарби з люльок, а також ремонтувати поверхні цегляних стін. Втім, наразі мурал просто зафарбовують - поверх малюнку наносять новий шар фарби.

За словами мисткині, авторки стінопису Євгенії Фуллен, мурал із героями роману Віктора Гюго "Собор Паризької Богоматері" та пеліканом мав на меті віддячити посольству Франції, розташованому відносно неподалік, за допомогу. Мисткиня стверджувала, що мала усі необхідні дозволи від РДА та мешканців.

Масло у вогонь дискусії про мурали та опитування митців - чи так вже потрібно узгодження ескізів

Додамо, що дискусія, пов'язана зі створенням муралів, триває у Києві не перший рік. Але минулоріч мастила у вогонь підлила відома мисткиня, Євгенія Фуллен, із саме цим твором на вул. Січових Стрільців, 31. А нещодавно на Святошині з'явився ще один стінопис, створений її командою, з зображенням Михайла Грушевського. Причому він постав після того, як Київрада прийняла ембарго на створення будь-яких муралів у місті до розробки єдиних правил узгодження ескізів та їх локацій. Варто зазначити, що сама особистість на муралі вже є певним викликом: "а спробуйте-но зафарбувати Грушевського!"

Інформатор підтримав дискусію про те, чи варто у Києві впроваджувати спеціальну комісію для перевірки ескізів муралів. Ми запитали у відомих київських митців, причетних до створення муралів: чи обмежуватиме творчість наявність подібних правил, і чи так вже необхідні узгодження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.