Київрада продала земельну ділянку на Солом'янці німецькій Knauf, щойно виключеній з реєстра спонсорів війни

Компанія-провідний світовий виробник гіпсу та будматеріалів отримала ганебний статус за те, що протягом двох років відмовлялася виходити з РФ, сплачуючи там податки: тепер же вона розширує свою активність в України, зокрема, купуючи земельну ділянку у Києві

Київрада продаж землі нерухомість Київ
За передачу ділянки німецькій компанії, що 2 роки вагалася, чи розривати бізнес-стосунки з РФ, проголосували 77 депутатів Київради

4 липня Київрада ухвалила рішення про продаж земельної ділянки площею 0,33 га у Солом’янському районі столиці ТОВ "Кнауф Гіпс Київ". Таке рішення підтримали загалом 77 депутатів з усіх, що були у сесійній залі. Проте на третьому році війни воно межує зі скандалом: річ у тому, що ще у 2023-му компанія Knauf була внесена до переліку міжнародних спонсорів війни за діяльність у Росії.

Рішення про передачу ділянки компанії "Кнауф Гіпс Київ" підтримала переважна більшість депутатів Київради, пише mind.ua. І німецька компанія вже сплатила аванс у розмірі 1,4 млн грн відповідно до договору від 14 серпня 2023 року. Залишок суми, яка становить 11,9 млн грн, компанія має перерахувати протягом 10 днів після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

Власником ТОВ "Кнауф Гіпс Київ", згідно з даними Opendatabot, є німецька фірма Knauf International GmbH. Вона й володіє 100% акцій компанії. Це - та сама компанія, що є провідним світовим виробником гіпсу та будматеріалів. В Україні Knauf представлена двома заводами з виробництва гіпсокартонних плит: один у Солом’янському районі Києва, другий у Дніпропетровській області.

Відтак, компанія купила нову земельну ділянку в Києві, цільовим призначенням якої буде експлуатація та обслуговування транспортного цеху. Але не все так просто. Річ у тому, що компанія Knauf продовжує працювати на території країни-агресора. Саме за це 2023 року НАЗК додала її до переліку міжнародних спонсорів війни - адже, співпрацюючи з росіянами, Knauf сплачує податки на території РФ.

"Лише за 2022 рік один із найбільших у світі виробників будматеріалів сплатив до бюджету держави-терориста РФ близько $117 млн. А після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія офіційно дала зрозуміти, що не бачить причин залишати ринок агресора", – пояснювали своє рішення в НАЗК.

Згодом ганебний статус для Knauf було скасовано. Це сталося після оголошення у квітні 2024 року про вихід компанії з російського ринку. У Knauf зазначили, що бажають передати весь бізнес у РФ, зокрема, видобуток, виробництво і продаж сировини місцевому керівництву, "щоб зберегти робочі місця для більш, ніж 4 тисяч співробітників у майбутньому", - пояснили у головному офісі. До речі, така передача має бути схвалена відповідними органами влади у РФ.

Що ще встигла Київрада: передали урочище Китаєво приятелеві Кличка та затвердила комісію по муралах

Нагадаємо, у четвер, 4 липня, депутати Київради продовжили дію договорів оренди для трьох ділянок у Голосіївському районі столиці. Йдеться про поновлення договорів для ПАТ "Київська овочева фабрика", що планує масштабну забудову в урочищі Самбурки. Насправді, будівництво планує компанія KAN Development Ігоря Ніконова - забудовник входив у команду нинішнього міського голови, Віталія Кличка, і вже встиг попрацювати його першим заступником у КМДА.

На тому ж засіданні Київрада затвердила порядок нанесення муралів на будівлях столиці. Як писав раніше Інформатор, депутати узгодили правила зі створення спеціальної комісії, яка затверджуватиме ескізи. Крім того, депутати розробили механізм з підтримання стінописів у належному стані, а також із їхнього демонтажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube