Серед проєктів рішень, що подані до міськради, є найменування площі перед Південним залізничним вокзалом на честь Північноатлантичного альянсу, втім, депутати чомусь не врахували, що посеред НАТО у Києві буде зрадливо розташований непоганий китайський ресторан
У Київраді долучать ще низку проєктів перейменувань об'єктів міської топоніміки до тих, що вже були подані депутатами. Тепер йдеться про декілька парків та скверів і вулиці, яким змінять назви за їхні прямі відсилки до радянського періоду. А ще, планують дати безкомпромісну назву "НАТО" безіменній площі перед Південним залізничним вокзалом - щоправда, забули перевірити, чи немає на тій площі об'єктів, що вступають з нею в резонанс. Забігайлівки з кумачовою вивіскою "Москва" там, звісно, немає, а от привітний китайський ресторанчик - розмістився.
До нової хвилі перейменувань долучають ще п'ять об'єктів, про це йдеться у проєкті рішень, опублікованих на сайті Київради. Таким чином, загальна кількість об'єктів топоніміки, що можуть змінити назву на майбутньому засіданні міської ради, вже перевищує 20.
Перш за все, Київрада голосуватиме за надання скверу у Шевченківському районі столиці, на вул. Прорізній (між будинками №3 та №5) назви "Українського радіо". Про таку назву просило АТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", і на неї вже погодилася київська громадськість - шляхом голосування у "Києві Цифровому".
Парк "Юність" у Святошинському районі Києва планують перейменувати на парк "Гамбурзький". І справа не в тому, що середній вік депутатів Київради вже схиляється до життєвого екватору - як зазначається у пояснювальній записці, метою прийняття рішення є сприяння розвитку двосторонніх відносин між Києвом і Гамбургом. Громада, кажуть, також не проти - рішення вже також "освячене" через "Київ Цифровий".
Безіменну площу між вул. Січеславською та Георгія Кірпи у Солом'янському районі столиці назвуть на честь Північноатлантичного альянсу. У пояснювальній записці вказано, що метою є "відзначення важливої ролі ЄС та НАТО" у нинішній війні, що веде Україна проти російської агресії. І це не просто "безіменна площа": йдеться про майдан біля виходу з Південного залізничного вокзалу, одну з найвідоміших киянам і гостям міста локацій. Щоправда, просто в серці НАТО підступно розташовується китайський ресторанч China Ma, втім, це додає рішенню екстравагантності.
Вулицю Вузівську у Солом'янському районі Києва біля КНУБА переназвуть, але не "Вишівською", як можна було б припустити (ВУЗ - російська абревіатура, що означає "высшее учебное заведение", українською загальноприйнято перекладати, як "виш"). Вулицю назвуть іменем Максима Товарева, на честь молодшого сержанта і командира відділення 503 Окремого батальйону морпіхів ЗСУ, що загинув під час виконання бойового завдання.
Ще одне перейменування стосуватиметься Бехтерівського провулка у Шевченківському районі Києва. Ім'я російського психіатра Володимира Бехтерєва, яким вулицю назвали ще 1939-го, вирішено прибрати в рамках деколонізації міста, натомість, провулок отримає назву Варязького - на честь скандинавських воїнів, що "виникла на руському ґрунті в середовищі скандинавів-найманців наприкінці ІХ - початку Х століття", - пояснюють автори подання.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київ готується до чергової хвилі перейменувань. Тепер Київрада планує викреслити з мапи столиці півтора десятки прізвищ російських та радянських діячів культури, мистецтва та військових часів. Серед них - Сергій Єсенін, Іван Тургенєв, Федір Достоєвський та Сергій Станіславський. Натомість, постануть топоніми, названі на честь українських військовиків, науковців, ще не надто відомих широкому загалу, а також Богдана Ступки та Максима "Далі" Кривцова.
Також ми розповідали, як столиця продовжує боротися з російським та радянським спадком. Цього разу Київрада вирішила позбутися або ж переосмислити ще 53 пам'ятки, і зробить вона це у рамках декомунізації. Визначені владою міста об'єкти приберуть з очей киян вже невдовзі, змінять їх написи на сучасніші, або ж вдосконалять певні частини з них. Йдеться, зокрема про низку пам'яток так званим радянським танкістам і їхнім танкам, які демонтують, а от пам'ятник радянським льотчикам по вулиці Лісовій - переосмислять.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.