КМДА не вистачає грошей, щоб роздати киянам на День незалежності: звернулись до Київради

Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА просить Київраду виділити додаткові кошти для реалізації міської цільової програми Турбота. Назустріч киянам у 2024 році загальним обсягом у 220 млн грн

Київрада проєкт рішення матдопомога соціальний департамент
Київраду просять перерозподілити кошти, виділивши більше на матдопомогу - головними отримувачами будуть літні кияни

Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА просить Київраду виділити додаткові кошти для реалізації міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" цьогоріч. Гроші планують роздати, як одноразову адресну матдопомогу малозабезпеченим містянам та окремим категоріям населення "з нагоди відзначення державних свят та визначних дат". Загалом йдеться про 220 млн грн.

Про це йдеться у проєкті рішення Київської міськради, що оприлюднено на її сайті у понеділок, 12 серпня. Згідно з проєктом, пропонується внести зміни до окремих заходів міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2022-2024 рр., збільшивши видатки у 2024 р. Зокрема, йдеться про надання одноразової адресної матдопомоги малозабезпеченим киянам, які опинилися у складних життєвих обставинах, та адресної матдопомоги окремим категоріям населення Києва "з нагоди відзначення державних свят та визначних дат". Відтак, йдеться також про кошти, які роздаватимуть киянам у якості одноразової матдопомоги на День незалежності.

У проєкті вказано, що станом на початок липня до Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА надійшло 71,1 тис. звернень, згідно з якими проведено виплати матдопомоги 46,7 тисячі киян на загальну суму у 173,5 млн грн. В цілому, зазначено в документі, кількість звернень цьогоріч суттєво збільшилася - за рахунок постраждалих від війни, осіб похилого віку, чия пенсія складає менш ніж два прожиткові мінімуми для втративших працездатність осіб, онкохворих, дітей з інвалідністю та киян, що мають хронічні захворювання, а відтак - в них є потреба у постійному медикаментозному лікуванні.

Особливо багато, пишуть у проєкті рішення, прохань від внутрішньо переміщених осіб надати засоби особистої гігієни. Сьогодні у Києві зареєстровано вже понад 410 тисяч ВПО, велика кількість з них - діти: серед них чимало тих, в кого є інвалідність, або таких, що походять з малозабезпечених та багатодітних родин. Також стало більше отримувачів щомісячної допомоги - за рік майже на 3 тисячі (нині у Києві таких - 33,3 тис. людей).

Яку саме допомогу планують виплачувати і як вона в'яжеться з "антикризом" в Кличка

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що у серпні 2024 року до Дня Незалежності Київ виплатить одноразову матеріальну допомогу окремим категоріям киян. Зокрема, йдеться про внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, непрацюючих пенсіонерів та тих, хто втратив працездатність. Кошти вони отримають автоматично на Картку киянина.

Також ми писали про антикриз, який в Кличка вирішили запустити через посилення політичного тиску. Міський голова переходить у наступ - причому, саме як політик, а не міський голова столиці. Такий висновок можна зробити з діяльності мера Києва. Так, політик виступив з інтерв'ю на кількох майданчиках всередині країни та назовні; ймовірно, створив антикризовий штаб з політичних технологів і навіть видав газету власним коштом - Інформатор нарахував у ній цілу 21 світлину політика.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube