Київ просить Кабмін зменшити відсоток абонентів, яких знеструмлюють, до 65% - відповідь КМДА

Якщо уряд піде назустріч і зменшить відсоток, який має бути залучений до погодинного відключення у столиці, КМВА вноситиме до переліку критичних об'єктів нові, зокрема, туди зможуть внести і медичні заклади, які наразі Київ змушений знеструмлювати на рівні з іншими споживачами

Відключення світла у Києві Кабмін КМДА
Чи побільшає світла у Києві, нині залежить від Кабінету міністрів

Київ звернувся до Кабінету міністрів, щоб зменшити відсоток максимально необхідної потужності, яку залучають до графіків погодинних відключень, з 75% до 65%. Це дозволить розширити перелік критично важливих об'єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання у Києві. Зокрема, додати до нього медзаклади, які нині не входять до такого переліку - і серед них КНП "Консультативно-діагностичний центр Шевченківського району", про знеструмлення якого днями писав Інформатор.

Про це йдеться у відповіді Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА на інформаційний запит Інформатора про причини знеструмлення КНП "КДЦ" Шевченківського району. У документі зазначено, що рішення про формування переліку критично важливих об'єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання, приймає спеціальна Робоча група. Її утворили вже влітку після того, як Кабмін затвердив постановою Порядок визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності (24 травня 2024-го), а начальник КМВА Сергій Попко - видав відповідне розпорядження 28.06.2024.

Згідно з відповіддю Інформатору від КМДА, Робоча група провела низку засідань, підготувавши пропозиції щодо формування переліку критично важливих об'єктів, які мають пріоритетно забезпечуватись електропостачанням "відповідно до встановленого мінімального навантаження". Згодом Київська міська військова адміністрація цей перелік підготувала та затвердила (сам перелік є інформацією з обмеженим доступом). Його передали оператору системи розподілу ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі", - йдеться у відповіді Департаменту.

"Відповідно до вимог Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії, затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України... графіки погодинного відключення електроенергії складаються в обсязі до 100%, але не менше 75% від максимального споживання електричної потужності", - зазначили у КМДА.

Також у КМДА додали, що у Києві зосереджено значну кількість критично важливих об'єктів та об'єктів критичної інфраструктури. Йдеться про ті відомства та державні й міські органи, що забезпечують життєдіяльність як міста, так і країни в цілому: Верховна Рада, Кабмін, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи, судова влада, адмін- та державні установи.

"Враховуючи, що у Києві зосереджено значну кількість критично важливих об'єктів та об'єктів критичної інфраструктури... КМВА направлено листи до Кабінету Міністрів України щодо зменшення відсотка максимально необхідної потужності, що має бути залучено до графіків погодинних відключень та встановити його на рівні 65%", - зазначається у документі.

В разі, якщо Кабмін вирішить питання позитивно для Києва, зменшивши відсоток, який має бути залучений до погодинного відключення, КМВА вноситиме до переліку "критичних" об'єктів нові. Зокрема, туди зможуть внести і КНП "КДЦ" Шевченківського району, яка наразі не увійшла до переліку, зазначили у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

Як знеструмлюють діагностичний центр та де передовсім псуються продукти

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві з 1 липня почали відключати Консультативно-діагностичний центр Шевченківського району. У відповідь на цю скаргу ДТЕК повідомив: списки критичної інфраструктури визначаються та знаходяться у компетенції місцевої військово-цивільної адміністрації. А у самому КНП "КДЦ" нас запевнили: роблять все, щоб поліклініка не припиняла роботу.

Також ми розповідали про те, що від спеки та відключення світла у столиці реєструють 2-3 спалахи харчового отруєння на тиждень. Кияни труяться де завгодно: і у дорогих ресторанах, і в точках з гастрономією, що розміщені в супермаркетах. Ба більше: гострі кишкові інфекції виникають після відвідин закладів громадського харчування навіть попри те, що майже всі вони мають альтернативні джерела електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube