Доводиться відключати рентген і мамограф: у Києві почали знеструмлювати медзаклади

Впродовж липня у столиці відмикають живлення в комунальних медичних закладах, які, ймовірно, не вважаються критично важливими організаціями, що забезпечують життєдіяльність населення

поліклініка відключення світла
Через відключення світла не працює габарите діагностичне обладнання - не тягнуть генератори

Несправедливість відключень електроенергії, яка останнім часом та обурювала киян, “докотилася” до медичних закладів, яких раніше проблеми зі світлом не торкались. З 1 липня почали відключати Консультативно-діагностичний центр Шевченківського району, про що повідомили кияни під дописом у Facebook ДТЕК. У відповідь на цю скаргу ДТЕК повідомив: списки критичної інфраструктури визначаються та знаходяться у компетенції місцевої військово-цивільної адміністрації.

Пацієнтів факт відключень поліклініки обурює, особливо на тлі історій про столичні нічні клуби, будинки-"щасливчики", заживлені від ліній критичної інфраструктури та поважні офіси, де світло не відключать. Щодо Консультативно-діагностичного центру Шевченківського району, Інформатор з’ясував, що його дійсно почали відключати у липні, як будь-яких побутових споживачів. За подробицями того, як при цьому працює медзаклад, ми звернулись до керівництва КДЦ.

“Ми вжили всіх заходів, аби поліклініка не припинила роботу - генератори, альтернативні джерела живлення. Єдиний на сьогодні мінус - непрацюючий ліфт та габаритна техніка, яку неможливо підключити через велику напругу - рентген-апаратура, мамограф”, - розповіла нам директорка КНП “Консультативно-діагностичний центр Шевченківського району” Наталія Берікашвілі. 

Для запуску ліфтів потрібен великий потужний генератор, а це витрати дизеля - 60-90 літрів на годину, тобто дуже дорого. Тому для людей, які важко підніматися сходами, організували прийом лікарями на першому поверсі. Роботу доводиться розподіляти між філіями - де є світло, там заклад і працює. І загалом графік прийому наразі підлаштований під графік відключень світла. На роботу денного стаціонару він ніяк не впливає, дослідження теж проводяться, адже генератори підключені до апаратури, і у будівлі працює енергетично незалежна сітка, яка дозволяє виконувати аналізи, працювати в електронній медичній системі.

Разом із тим, порушена робота рентген-діагностичної служби, тож, тим, хто, наприклад, записаний на мамографію, доводиться чекати або їхати в іншу філію. У КДЦ розрахували, що для роботи такого величезного обладнання потрібен генератор на 300 кВт, а це дуже дорого для закладу.

За словами директорки КДЦ, відповідно до вимог постанови Кабміну від 24.05.2024, саме Київська військова адміністрація затвердила перелік тих об’єктів, для яких має бути забезпечене пріоритетне електропостачання. Тож, стаціонари не відключають, адже там надається ургентна, скоропомічна допомога.

“Під час війни ми всі виживаємо, як можемо, я сподіваюсь, що наш заклад буде включений до цього переліку. Я неодноразово писала, що нам це необхідно, і сподіваюсь, що нас почують. Ані наша поліклініка, ані філії, ані амбулаторії в інших районах не мають відключатися. До нас приходять не лише мешканці Шевченківського району, приїжджають з усього Києва і навіть інших міст, адже ми знаходимось біля вокзалу. І ці люди, які заздалегідь записувалися та довго добиралися - вони страждають через відключення найбільше. Тому ця ситуація має бути виправлена, в першу чергу, на рівні держави. Ліміти, які надав Києву центральний апарат, мають бути збільшені. А ДТЕК, я знаю, готовий нас підключити, але для цього ми маємо бути в переліку, який йому надає військова адміністрація”, - зазначила Наталія Берікашвілі Інформатору.

При цьому у КДЦ не вважають цей досвід негативним. Там кажуть, мовляв, добре, що це сталося влітку, і співробітники "потренувалися" перед непередбачуваною зимою. Тепер знають, як діяти у форс-мажорних обставинах.

На жаль, поки нам не вдалося дізнатися, як формується перелік критичної інфраструктури, якщо брати до уваги медичні заклади. І якщо зі стаціонарами все зрозуміло - їх не позбавляють світла, то що відбувається з діагностичними та консультативними центрами? Чому вони не входять до критично важливого переліку, і за яким принципом взагалі потрапляють до нього медзаклади? На ці питання Інформатор сподівався отримати відповідь від КМДА, але станом на ранок п’ятниці, 26 липня 2024-го на наш запит ще не відповіли. 

Дирчання генераторів та напруга у 160В замість 220В: на що ще скаржаться кияни

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що кияни почали активно скаржитись на шум генераторів біля ТРЦ. Лише за червень 2024 року до Держпродспоживслужби надійшло 39 таких скарг. Причому в лідерах - не центр міста, а столична Оболонь, де ТРЦ Dream розташований впритул до житлових будинків.

Також ми розповідали, що кияни скаржаться на проблеми з напругою та вибивання трансформаторів. Замість напруги у 220В до будинків подається лише 160-170В. Фахівці роз'яснюють: енергосистема столиці й без нинішніх ударів росіян та знеструмлень була переобтяженою "зайвими" будинками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube