В столиці планують змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ.
КП «Київтеплоенерго» провело конкурс з закупівлі 15 установок для виробництва електроенергії. Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв повідомив, що орієнтовно термін виготовлення такого обладнання – 5 місяців. Частина міні-ТЕЦ прибуде до столиці до кінця 2024 року. А інша частина буде поставлена впродовж найближчої зими.
Інформатор писав, що КП «Київтеплоенерго» 10 червня 2024 року провело аукціон з вибору компанії, яка поставить 9 комплектів когенераційних установок на 4500 кВт та 6 комплектів на 3333 кВт. Найкращу ціну – 1,125 млрд грн на конкурсі запропонувала компанія KTS ENGINEERING s.r.o.
Наразі головне питання – коли ці пристрої доставлять у Київ та наскільки швидко вони зможуть пом’якшити енергетичний дефіцит у столиці.
"Орієнтовно термін виготовлення такого обладнання – 5 місяців. Частина міні-ТЕЦ прибуде до столиці до кінця 2024 року. А інша частина буде поставлена впродовж зими", - пояснив в ефірі телеканалу «Київ» Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Сайт «Наші гроші» проаналізував тендер на закупку установок та визнав, що торги пройшли конкурентно. Всі учасники аукціону робили кроки зі зниження, і остаточна ціна на 11% від очікуваної вартості. «Київтеплоенерго» має заплатити аванс 30%.
«Окрім закупівлі самих установок «Київтеплоенерго» також замовило розробку проектної документації для встановлення когенераційних установок із застосуванням газотурбінної установки з котлом-утилізатором та влаштуванням фізичного захисту», - йдеться у матеріалі сайту «Наші гроші».
Вартість проектних робіт склала 50,48 млн грн, а підряд отримало ТОВ «Енерготехпром».
У травні 2024 року Інформатор писав, що Київ планує змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року.
Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт. Вони можуть працювати на різних видах палива та виробляти як тепло, так і електроенергію.
«Завдяки такому підходу ми зможемо зробити диверсифікацію ризиків для основних об’єктів Київводоканалу. Оскільки наша інфраструктура водопостачання та водовідведення є величезним споживачем електроенергії», - пояснив заступник Кличка та нагадав, що такі міні-ТЕЦ активно використовують в Європі.
Інформатор писав, що КМДА вивчає можливість виробляти електрику й тепло зі сміття на двох ТЕЦ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.