Кабмін спростив правила вирубки дерев: що відомо про будівництво Національного військового кладовища на Київщині

Читать на русском

У березні стартують роботи з підготовки ділянок під будівництво Національного військового кладовища: спершу приберуть з цих місць дерева та запроєктують першу чергу будівництва — це поля військових поховань і колумбарій.

Читать на русском
кладовище, військові, війна, Кабмін, Мінветеранів
За приклад взяли Арлінгтонський національний цвинтар у США

У березні стартують роботи з підготовки ділянок під будівництво Національного військового кладовища: спершу приберуть з цих місць дерева та запроєктують першу чергу будівництва — це поля військових поховань і колумбарій.

Для того, щоб прискорити створення меморіального комплексу Кабмін спростив процедуру видалення зелених насаджень. Але задача – максимально зберегти дерева, тому акцент зроблять на аварійних рослинах. Всі насадження, що будуть прибрані, планують передати на потреби Сил Оборони. Як 5 березня повідомив на своїй сторінці в соцмережі в.о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, роботи розпочнуться у березні. Крім того, йде проєктування першої черги будівництва.

«Територія майбутнього кладовища у Гатному під Києвом є залісненою. Проєкт Національного військового меморіального кладовища передбачає максимальне збереження дерев, однак для того, щоб розпочати підготовчі роботи, необхідним є видалення дерев безпосередньо під запланованими об'єктами будівництва, а також аварійних насаджень та сухостоїв», - написав Олександр Порхун.

Паралельно йде проєктування 1 черги будівництва. За словами представника Мінветеранів, на цьому етапі мова йде про поля військових поховань та колумбарій.

Що відомо про меморіальне кладовище у Гатному

На 260 га на землі Гатненської громади на Київщині у першій половині 2024 року має з’явитися перша черга національного військового кладовища. Про це торік у грудні казав голова Кабміну Денис Шмигаль

До меморіального комплексу мають їздити шатли.
До меморіального комплексу мають їздити шатли.

За словами заступника директора «Національного військового меморіального кладовища» Ярослав Старущенко, територія поблизу Гатного підходить за декількома параметрами:

  • загальна площа ділянки повинна бути понад 100 га (з урахуванням дотриманням санітарних норм при будівництві кладовища);
  • доступна локація зі зручним транспортним сполученням та рухом громадського транспорту;
    місце має бути зручним для близьких та рідних, а також повинні бути відповідні умови для проведення церемоніалу;
  • земельна ділянка має бути придатною для проведення будівельних робіт.

Ескізний проєкт військового кладовища враховує досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.

На території комплексу має бути каплиця.
На території комплексу має бути каплиця.

Загалом на ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.

Музей має розповісти про подвиги захисників та захисниць.
Музей має розповісти про подвиги захисників та захисниць.

«Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань», - заявляв заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.

Інформатор писав, що під Києвом збудують укриття з меморіалом за 10 млн грн.

Початок цього тижня видався для росіян насправді запальним у прямому сенсі цього слова. У ніч на 4 березня в Росії стався загадковий вибух, унаслідок чого зруйнувався залізничний міст, а рух транспорту припинений. Більш докладну інформацію ви почуєте у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.