Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
03.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Співак Хайат размазав своїм умінням готувати: ось, чим потрібно святкувати, особливо Великдень
"Не секрет, що я людина кухні і маю упередження, що люба їжа має, а, головне, може бути смачною! Кожен вихід на цю арену для мене є своєрідною пригодою..." - зізнається співак у власному Instagram.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 03.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.82
50.04
34.56
61.99
58.99
57.99
37.99
56.14
54.14
53.14
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
585.04
DOGECOIN (DOGE)
0.16
THETA (THETA)
0.75
LITECOIN (LTC)
80.49
BITCOIN (BTC)
81936.37
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Під Києвом збудують укриття з меморіалом за 10 млн грн: що зроблять за ці гроші
У Гатному на Київщині має з’явитися військове меморіальне кладовище на ділянці у понад 260 гектарів. Разом з тим, за 10 мільйонів гривень біля сільради планують побудувати укриття-меморіал з дошками пошани загиблим мешканцям громади.
Сільський голова села Гатне під Києвом Олександр Паламарчук 6 лютого 2024 року повідомив, що влада розробляє проєкт «Протирадіаційного укриття». Воно буде розташоване біля сільради та коштуватиме 10 млн грн. Коли почнуть та коли закінчать будівництво поки не відомо.
Як повідомив Паламарчук, після перемоги бомбосховище планують переоблаштувати під музей «російсько-української війни». Про це сільський голова розповів на своїй сторінці в соцмережі.
«В даному проєкті передбачено меморіал в пам’ять загиблих Героїв нашої громади, які загинули захищаючи Батьківщину», - написав Олександр Паламарчук.
У своєму дописі очільник громади показав, як виглядатиме укриття з меморіалом.
Укриття буде знаходитися біля сільради. Фото - Олександр Паламарчук
Планується, що укриття побудують біля сільської ради в Гатному й воно зможе вмістити 300 людей. За своїми характеристиками, укриття врятує від дронів та від збитих та уламків ракет.
«Зараз по статистиці в укриття Гатненського ліцею спускається в середньому 150 осіб. В день під час тривоги в укриття ліцеїв можуть спускатись виключно здобувачі освіти та педагоги. Перебувати (в новому укритті – ред.) можна буде довгий період, так як воно буде забезпечене і водою, і каналізуванням, і вентиляцією», - написав очільник села в коментарях під дописом.
В проєкті укриття передбачено меморіал. Фото - Олександр Паламарчук.
Він пояснив, що орієнтовно проєкт коштуватиме 10 млн грн. Ця вартість поки що орієнтовна, тому що кошторис затвердять після експертизи проєкту.
«По державним будівельним нормам можна будувати тільки протирадіаційне укриття (ПРУ), або бомбосховище (бомбосховище, ще дорожче). ПРУ - це теж саме укриття від повітряної тривоги, але ще й забезпечує від радіації. Більше укриття потребує більше території, якої в нас не має», - відповів Олександр Паламарчук на питання мешканців.
Ідея побудувати укриття біля сільської ради він пояснив тим, що рада знаходиться в центрі села та має для цього ділянку.
«В сільську раду приходить кожного дня багато людей і при повітряній тривозі їм навіть не має де сховатися, - заявив Паламарчук. - Безпека цивільних, для мене одне з пріоритетних питань і кошти ми будемо залучати субвенційні на будівництво даного укриття».
Національне військове меморіальне кладовище у Гатному
Такий вигляд матиме колумбарій на військовому кладовищі. Фото - ДУ "НВМК"
Проте спочатку парламент ухвалив закон, що меморіальний комплекс з кладовищем має знаходитися у Биківні, на околицях Деснянського району столиці. Проте його не підписав президент.
Майбутній будинок трауру. Фото - ДУ "НВМК"
За словами заступника директора «Національного військового меморіального кладовища» Ярослав Старущенко, територія поблизу Гатного підходить за декількома параметрами:
загальна площа ділянки повинна бути понад 100 га (з урахуванням дотриманням санітарних норм при будівництві кладовища);
доступна локація зі зручним транспортним сполученням та рухом громадського транспорту;
місце має бути зручним для близьких та рідних, а також повинні бути відповідні умови для проведення церемоніалу;
земельна ділянка має бути придатною для проведення будівельних робіт.
Ескізний проєкт військового кладовища враховує досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.
Відомо, що на ділянці будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.
Інформатор писав, що родичі загиблих героїв вимагають відкрити військове кладовище.
"Коли питаю сина, "де тато?", він показує на поличку, де стоїть батькове фото": трагічна історія родини військовополоненого захисника "Азовсталі" - дивіться відео на Інформаторі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.