Під Києвом збудують укриття з меморіалом за 10 млн грн: що зроблять за ці гроші

Читать на русском

У Гатному на Київщині має з’явитися військове меморіальне кладовище на ділянці у понад 260 гектарів. Разом з тим, за 10 мільйонів гривень біля сільради планують побудувати укриття-меморіал з дошками пошани загиблим мешканцям громади.

Читать на русском
укриття, військове кладовище, Київська область, гроші
На укриття хочуть використати кошти з субвенції

У Гатному на Київщині має з’явитися військове меморіальне кладовище на ділянці у понад 260 гектарів. Разом з тим, за 10 мільйонів гривень біля сільради планують побудувати укриття-меморіал з дошками пошани загиблим мешканцям громади.

Сільський голова села Гатне під Києвом Олександр Паламарчук 6 лютого 2024 року повідомив, що влада розробляє проєкт «Протирадіаційного укриття». Воно буде розташоване біля сільради та коштуватиме 10 млн грн. Коли почнуть та коли закінчать будівництво поки не відомо. 

Як повідомив Паламарчук, після перемоги бомбосховище планують переоблаштувати під музей «російсько-української війни». Про це сільський голова розповів на своїй сторінці в соцмережі.

«В даному проєкті передбачено меморіал в пам’ять загиблих Героїв нашої громади, які загинули захищаючи Батьківщину», - написав Олександр Паламарчук.

У своєму дописі очільник громади показав, як виглядатиме укриття з меморіалом.

Під Києвом збудують укриття з меморіалом: скільки це може коштувати 1

 

Укриття буде знаходитися біля сільради. Фото - Олександр Паламарчук
Укриття буде знаходитися біля сільради. Фото - Олександр Паламарчук

Планується, що укриття побудують біля сільської ради в Гатному й воно зможе вмістити 300 людей. За своїми характеристиками, укриття врятує від дронів та від збитих та уламків ракет.

«Зараз по статистиці в укриття Гатненського ліцею спускається в середньому 150 осіб. В день під час тривоги в укриття ліцеїв можуть спускатись виключно здобувачі освіти та педагоги. Перебувати (в новому укритті – ред.) можна буде довгий період, так як воно буде забезпечене і водою, і каналізуванням, і вентиляцією», - написав очільник села в коментарях під дописом.

В проєкті укриття передбачено меморіал. Фото - Олександр Паламарчук.
В проєкті укриття передбачено меморіал. Фото - Олександр Паламарчук.

Він пояснив, що орієнтовно проєкт коштуватиме 10 млн грн. Ця вартість поки що орієнтовна, тому що кошторис затвердять після експертизи проєкту.

«По державним будівельним нормам можна будувати тільки протирадіаційне укриття (ПРУ), або бомбосховище (бомбосховище, ще дорожче). ПРУ - це теж саме укриття від повітряної тривоги, але ще й забезпечує від радіації. Більше укриття потребує більше території, якої в нас не має», - відповів Олександр Паламарчук на питання мешканців.

Ідея побудувати укриття біля сільської ради він пояснив тим, що рада знаходиться в центрі села та має для цього ділянку.

«В сільську раду приходить кожного дня багато людей і при повітряній тривозі їм навіть не має де сховатися, - заявив Паламарчук. - Безпека цивільних, для мене одне з пріоритетних питань і кошти ми будемо залучати субвенційні на будівництво даного укриття».

Національне військове меморіальне кладовище у Гатному

На 260 га на землі Гатненської громади вже у першій половині 2024 року може з’явитися перша черга національного військового кладовища. Про це торік у грудні казав голова Кабміну Денис Шмигаль.

Такий вигляд матиме колумбарій на військовому кладовищі. Фото - ДУ "НВМК"
Такий вигляд матиме колумбарій на військовому кладовищі. Фото - ДУ "НВМК"

Проте спочатку парламент ухвалив закон, що меморіальний комплекс з кладовищем має знаходитися у Биківні, на околицях Деснянського району столиці. Проте його не підписав президент.

Майбутній будинок трауру.
Майбутній будинок трауру. Фото - ДУ "НВМК"

За словами заступника директора «Національного військового меморіального кладовища» Ярослав Старущенко, територія поблизу Гатного підходить за декількома параметрами:

  • загальна площа ділянки повинна бути понад 100 га (з урахуванням дотриманням санітарних норм при будівництві кладовища);
  • доступна локація зі зручним транспортним сполученням та рухом громадського транспорту;
  • місце має бути зручним для близьких та рідних, а також повинні бути відповідні умови для проведення церемоніалу;
  • земельна ділянка має бути придатною для проведення будівельних робіт.

Ескізний проєкт військового кладовища враховує досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.

Каплиця матиме мінімалістичний дизайн.
Каплиця матиме мінімалістичний дизайн. Фото - ДУ "НВМК"

Відомо, що на ділянці будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.

Інформатор писав, що родичі загиблих героїв вимагають відкрити військове кладовище.

"Коли питаю сина, "де тато?", він показує на поличку, де стоїть батькове фото": трагічна історія родини військовополоненого захисника "Азовсталі" - дивіться відео на Інформаторі.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.