Храм-МАФ біля Десятинної церкви волонтери знесуть безкоштовно: на що підуть зібрані кошти

Читать на русском

Зібрані українцями на знесення церкви гроші активісти пропонують направити на потреби ЗСУ

Читать на русском
храм, церква, демонтаж, волонтери
Думки українців щодо демонтажу храму розділилися

Зібрані українцями на знесення церкви гроші активісти пропонують направити на потреби ЗСУ

Волонтерська спільнота Repair Together запропонувала безкоштовно демонтувати незаконну “церкву-МАФ” біля Національного музею історії України. Зібрані українцями гроші на знесення будівлі, волонтери закликають передати на потреби ЗСУ. Про це спільнота повідомила в соцмережі 9 квітня 2024 року. 

Розібрання будівлі московського патріархату на Старокиївській горі у Києві активісти вважають громадянським обов’язком. За 2 роки повномасштабної війни вони “отримали великий досвід в цій сфері”. 

Волонтери пропонують свою допомогу у знесенні церкви-МАФу. Колаж -
Волонтери пропонують свою допомогу у знесенні церкви-МАФу. Колаж - Repair Together

 

“Волонтерська спільнота Repair Together щиро вітає намір Національного музею історії України звільнити буферну зону пам’яток ЮНЕСКО від “храму-МАФУ” УПЦ МП! Ми готові з наснагою і безкоштовно розібрати цю незаконну споруду”, - йдеться у тексті заяви.

Активісти кажуть, що за два роки повномасштабного вторгнення отримали великий досвід у сфері розбирання споруд, демонтувавши близько двох сотень будівель, що постраждали від російської агресії.

“Нехай зібрані донати йдуть на ЗСУ, а нам оплатою буде задоволення від виконання громадянського обов’язку зі збереження культурної спадщини та очищення Києва від філіалів фсб”, - заявили представники волонтерської спільноти Repair Together.

Думки користувачів соцмереж щодо демонтажу храму-МАФу розділилися.

Храм-МАФ біля Десятинної церкви волонтери знесуть безкоштовно: на що підуть зібрані кошти 2

 “Я відпустку візьму, щоб вам допомогти, з цим гнидником, я залюбки допоможу. Зверніть, пишіть”, - відгукнувся користувач з ніком oleksiiko.

Храм-МАФ біля Десятинної церкви волонтери знесуть безкоштовно: на що підуть зібрані кошти 3

“Люди, Ви Бога не боїтесь????? Це храм Божий!! Я дуже помилилася в Вас((( дуже сумно дуже сумно”, - заявила vazhluve.

Нагадаємо, що Національний музей історії України оголосив збір коштів на демонтаж та вивезення залишків храму-МАФу до Великодня. Українцям запропонували скинутися та разом зібрати 772 тисячі гривень, щоб залучити до демонтажу компанію з ліцензією. 

Дуже швидко українці зібрали навіть більше за необхідну суму - понад 835 тисяч гривень.

Як біля музею з’явився храм-МАФ

У лютому 2012 року за рішенням Шевченківського районного суду Києва Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці стала власником трьох зблокованих кіосків по 20 кв. метрів кожний.

Храм-МАФ починався з трьох зліплених до купи ларьків.
Храм-МАФ починався з трьох зліплених до купи ларьків.

 

В суді релігійна громада посилалася на розпорядження ще президента Леоніда Кучми, в якому йдеться тільки про розгляд питання спорудження каплиці. У судовому рішенні йшлося, що музей був нібито не проти будівництва, а ділянку та дозвіл на спорудження МАФу начебто отримали від Шевченківської райадміністрації.

Коли у 2020 році Національний музей історії України звернувся до суду, щоб прибрати зі своєї ділянки незаконну споруду, то наполягав, що за рішенням суду та в даних реєстру нерухомості йдеться про різні будівлі. У висновках Шевченківського суду йшлося про три МАФи, а в даних реєстру нерухомості – про капітальне будівництво. До того ж у цих «храмів» були різні площі: церква була вдвічі більшою, ніж каплиця, та й адреси у них були різні.

Тільки у 2023 році музей отримав перше рішення на свою користь. Його правильність підтвердила колегія суддів в апеляції. Висновок був єдиним - релігійна громада має «знести самочинно збудований об`єкт нерухомого майна».

Коли діло дійшло до виконання рішення суду, то з’ясувалося, що у церкви московського патріархату на рахунку зовсім немає коштів, щоб оплатити демонтаж їх споруди. Виконавець спробував отримати від судді інший варіант як можна знести будівлю, або змусити церковників це зробити. Однак нічого з цього не вийшло. Тому оголосили благодійний збір.

У Києві УПЦ змусять розібрати храми і каплички на самозахоплених ділянках

Депутати хочуть зобов’язати УПЦ залишити усі ділянки землі у Києві, що було самовільно зайнято її релігійними спорудами. На дослідницькі роботи та пошук документів на храми й каплички дадуть пів року. Далі – знесення усіх споруд без належної документації. Причому у разі відмови Київської митрополії будівлі все одно демонтують, але УПЦ змусять за ці роботи заплатити.

Департамент земельних ресурсів Київради має у тримісячний термін провести позапланову перевірку наявності договорів оренди чи іншого права користування ділянками, на яких розташовано храми чи інші споруди УПЦ. У проєкті, до речі, застосовано евфемізм "релігійні організації, керівний центр яких знаходиться в державі-агресорі".

До проєкту додається додаток з 74 храмами та капличками, що було побудовано у Києві УПЦ за роки незалежності або отримано у "спадок" (наприклад, деякі споруди біля Києво-Печерської лаври).

Частина храмів зі списку одразу має «бронь» від знесення, оскільки знаходиться на території адмінбудівель, наприклад, Свято-Богоявленський храм при Національній академії Внутрішніх справ на вул. Святослава Хороброго, 9.

Інформатор писав, що мешканці Оболоні проти будівництва храму у своєму дворі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.