Чоловік приходив на всі виклики до військкомату, окрім дня, коли потрібно було їхати на «учєбку». Йому загрожувало до 5 років тюрми.
Чоловік заявив, що його віра не дозволяє використовувати зброю. Тому він не мав умислу ухилитися від військової служби.
Бориспільський міськрайонний суд Київської області виправдав громадянина, якого звинувачували в ухиленні від військової служби під час мобілізації. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок суду.
У червні минулого обвинувачений пройшов військово-лікарську комісію. Йому виписали повістку прибути через три дні для відправки до навчального центру ЗСУ. Чоловік відмовився отримувати повістку та їхати на військове навчання.
У судовому засіданні він пояснив, що з кінця 1998 року є присвяченим охрещеним служителем Релігійного об’єднання Свідків Єгови в Україні. Церква надала довідку, що це правда.
«Його релігійні особисті переконання, як Свідка Єгови, не допускають користування зброєю, а також прийняття участі у війні та військових навчаннях. З урахуванням цього, а також того, що військовий обов’язок суперечить релігійним переконанням він бажав скористатися своїм конституційним правом, як громадянина України, на невійськову службу, передбачене ст. 35 Конституції України», - йдеться у вироку суду.
Чоловік звертався до Бориспільської територіальної громади із заявою щодо заміни військової служби за призовом на альтернативну невійськову службу. До цього він проходив медичний огляд та отримав висновок ВЛК, а також з’являвся до військомату на виклики, крім останнього разу, коли він повинен був направлятись до військового навчального центру.
Юристка, яка працює в мобілізаційному відділі та консультувала призовників, у судовому засіданні стверджувала, що законодавство України не передбачає альтернативної невійськової служби в умовах воєнного стану під час мобілізації.
Як пише Харківська правозахисна група, в указі президента «Про введення воєнного стану в Україні» жодним чином не обмежується стаття 35 Конституції, яка забезпечує право проходження альтернативної служби. Відтак, невійськова служба має гарантуватися і під час воєнного стану.
«Певна прогалина в законах виникає тому, що альтернативна служба застосовується лише до строкової військової служби, яка формально відрізняється від служби в межах мобілізації», - йдеться у повідомленні.
Зважаючи на це, суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Сергій Вознюк виправдав чоловіка. Цей вирок ще може бути оскаржений до 12 лютого.
Інформатор писав, що у Раді пропонують запровадити базову військову службу для молодих українців замість армії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.