Громадський транспорт - у КМДА пояснили, чи збережуть придбані поїздки по 8 грн після росту тарифів

Придбані поїздки по 8 грн діятимуть до 14 вересня 2026 року, після чого їх автоматично конвертують у грошовий еквівалент на балансі картки

Транспорт Київ тарифи
Поїздки по 8 грн у Києві збережуть до вересня

Поїздки у київському комунальному транспорті, куплені до підвищення тарифів, залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року. Нові тарифи у столиці планують запровадити з 15 липня 2026 року. Після цього невикористані поїздки автоматично конвертують у грошовий еквівалент і зарахують на баланс електронного квитка.

Про це йдеться у відповіді Департаменту економіки та інвестицій на запит Суспільного. Поїздки, завантажені на картку до 14 липня, залишатимуться дійсними протягом двох місяців - до 14 вересня 2026 року. Після цього всі невикористані одиниці автоматично перерахують у грошовий еквівалент і зарахують на баланс.

Наразі в міській адміністрації опрацьовують результати громадського обговорення проєкту рішення щодо нових тарифів. Лише після цього документ передадуть на погодження у встановленому порядку.

У КМДА також уточнили, що з 1 серпня планують запровадити єдиний електронний квиток вартістю 60 грн. Він передбачатиме безоплатні пересадки протягом 90 хвилин з моменту активації - у метро, автобусах, трамваях, тролейбусах і фунікулері.

У КМДА також уточнили, що з 1 серпня планують запровадити єдиний електронний квиток вартістю 60 грн, фото: КМДА
З 1 серпня планують запровадити єдиний електронний квиток вартістю 60 грн, фото: КМДА

Чому ціни вирішили переглянути

У КМДА обґрунтовують необхідність підвищення цін зростанням витрат на електроенергію, паливо, ремонти рухомого складу та оплату праці. За підрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтований тариф у метро перевищує 64 грн, а в наземному транспорті - понад 44 грн. Востаннє вартість проїзду у столиці змінювали у 2018 році.

Разовий квиток планують підвищити з 8 до 30 грн. Для тих, хто купує поїздки пакетами через транспортну картку, передбачена система знижок - залежно від кількості придбаних поїздок вартість однієї може становити від 25 до 30 грн. Місто також планує зберегти пільги для студентів і школярів та запровадити пересадковий квиток на 90 хвилин.

Що відомо про нові тарифи

Питання нових тарифів залишається дискусійним. Раніше джерела у КМДА повідомляли, що остаточне рішення про зростання тарифів до озвучених обсягів ще не прийняте, а дискусія про те, наскільки підвищувати ціну на проїзд, тривала. Між представниками влади й громади відбувся круглий стіл, однак громадські організації та активісти пішли з нього без конкретних домовленостей.

Про те, якими будуть нові тарифи і як вони розраховані, стало відомо ще у травні. Тоді КМДА оприлюднила проєкт нових цін на проїзд у комунальному транспорті столиці: разовий квиток зросте майже вчетверо - з 8 до 30 грн, а нова ціна поширюватиметься на метро, автобуси, трамваї, тролейбуси та фунікулер. Нові тарифи планують запровадити з 15 липня 2026 року.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити