Графіки відключень в Києві стали більш справедливими: що це означає, пояснили в Yasno

З 8 червня в тестовому режимі в Україні діє інша модель відключень світла за графіками, зокрема в Києві

Відключення світла, ДТЕК
В кожній області України є шість черг відключень

В кожній області, в тому числі і Київській, тепер є шість черг відключень електроенергії. Кожна черга – це певний обсяг споживання. Що це означає, пояснив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

За словами Сергія Коваленка, з 8 червня в тестовому режимі в Україні діє інша модель відключень світла. Повноцінно вона має запрацювати з 24 червня.

«За попередньої моделі «Укренерго» доводила кожній області ліміт споживання, який не можна перевищити. Це викликало проблему не завжди справедливих обсягів відключення в різних областях. Наприклад, в Києві до 25% споживачів – це критична інфраструктура. Тобто, якщо ліміт для Києва – 75%, то фактично для населення і бізнесу лишається 50%. Пів міста без електрики. Одночасно з цим в якійсь іншій області критична інфраструктура може бути 5% – електрики вистачає на 70%», - зауважив Коваленко.

Тепер в кожній області є шість черг відключень, пояснив він. Кожна черга – це певний обсяг споживання.

«Тому, розуміючи прогнозний дефіцит, «Укренерго» дає команду всім областям: відключити умовно третю чергу. Тобто фактор критичної інфраструктури виноситься за рамки і не впливатиме на фактичний обсяг відключень. На мій погляд, це хороше рішення», - сказав гендиректор Yasno.

Українцям можуть давати світло по п’ять-шість годин на день, попередили в ДТЕК

Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що цілком реальна ситуація, коли взимку українці більшу частину дня будуть без електрики. За його словами, шість-п'ять годин світла для споживачів на день - це досить реально.

 "Якщо відповідати на запитання: шість-п'ять годин світла для споживачів на день - це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо. Тому за прогнозом на зиму: я вважаю, що потрібно готуватися, виходячи з того, що буде 5-6 годин на день. Але наприкінці серпня потрібно буде оновити прогноз", - сказав гендиректор Yasno.

Коваленко зазначив, що взимку пік споживання електроенергії ще більший, ніж улітку. Він спрогнозував, що генераційний дефіцит може становити 30-35%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube