Стартував процес продажу готелю «Козацький» у Києві: які ризики та умови

Фактично готель останній раз вів прибуткову діяльність у 2021 році.

Стартував процес продажу готелю «Козацький» у Києві: які ризики та умови
Новий власник не має звільняти працівників впродовж пів року.

Стартував процес продажу готелю «Козацький». Прийом заявок триватиме до 17 липня включно, а аукціон з продажу призначено на 18 липня. Голова Фонду держмайна Віталій Коваль 26 червня 2024 року нагадав, що стартова ціна готелю починається від 155,5 млн грн. 

Готель «Козацький» – це 3-х зірковий заклад, розташований на Майдані Незалежності в самому серці столиці. Має 8 поверхів, 135 номерів, ресторан, кав'ярню, парковку, 5 залів для проведення конференцій та банкетів. 

 

Будівлю закладу звели ще в 1983 році, тож вона потребує чимало капіталовкладень. Попри вигідне розташування, заклад працював у збитковому режимі. Зокрема, у 2022 році він втратив 8 млн грн.

«Яка стратегічна роль в готелі для держави, якщо потрібна послуга проживання? Держава точно зможе купити цю послугу в приватного бізнесу, а приватний бізнес, маючи актив в столиці, буде сплачувати податки до міського бюджету та державного бюджету, - повідомив голова Фонду держмайна Віталій Коваль в ефірі каналу «Київ» 26 червня. - Фактично готель «Козацький» останній раз вів прибуткову діяльність у 2021 році».

Коваль пояснив, що нелогічно мати у центр столиці, на Майдані Незалежності об'єкт, який поступово знецінюється та знижує свою вартість.

«В умовах приватизації є чіткі зобов’язання нового власника не звільняти персонал протягом 6 місяців. По практиці інших об'єктів ми бачимо, що більшість колективу зазвичай лишається на об'єктах», - повідомив голова Фонду держмайна.

Ризики приватизації Віталій Коваль пов’язує з повномасштабним вторгненням.

«Сьогодні час сміливих інвесторів, які вірять у перемогу. У Фонді держмайна рекордний перший квартал стосовно участі в аукціонах. У нас рекордна кількість за 31 рік – 5,15 учасника на один аукціон. Тобто дуже велика конкуренція. І для нас 10, 12, 17 учасників – це вже як правило в аукціонах приватизації. Це говорить про те, що ринок потребує об'єктів, ринок готовий до конкуренції і приватизація на часі», - пояснив очільник Фонду.

За його словами, кошти від приватизації йдуть в державний бюджет, а гроші від продажу націоналізованих об'єктів - у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії для відновлення України.

Готель «Україна» в центрі Києва виставлять на приватизацію

Готель «Україна», який знаходиться на алеї Героїв Небесної Сотні, 4, накопичив понад 45 млн грн боргів. Станом на кінець червня минулого року його прострочена кредиторська заборгованість складала майже 30 млн грн. Будівля готельного комплексу площею 22 тис. 481,5 м кв. налічує 6 конференц-залів, кімнати для переговорів та фонд у 363 номери. 

«Сьогодні через воєнний стан готель недозаповнений. Проте щомісяця тут проходять в середньому 15 конференцій. Адже для гостей пропонують зали, де можна розмістити від 10 до 250 людей. Є укриття, в якому розташована окрема аудиторія для заходів на 50 осіб. Наявний паркінг на 80 машин», - розповідав голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

Інформатор писав, що київський готель Ермітаж продано за рекордну суму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube