Київську газету "Вечірній Київ", яку випускали підлеглі Віталія Кличка раніше, тепер у папереровому вигляді випускатиме Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
У Києві знову виходитиме на папері газета "Вечірній Київ". До 2018 року газета виходила на папері та пізніше друкувалися окремі спецвипуски, але роботу перевели в формат онлайн-видання ще у 2018 році. Газета і сайт підпорядковувалися КМДА та фінансувалися з бюджету Києва. Але з червня 2024 року Київський столичний університет ім. Б. Грінченка почав випускати своїм колективом друковану газету "Вечірній Київ" незалежно від влади Києва, а однойменний інтернет-сайт продовжить бути рупором столичної мерії. Втім, у Кличка ще залишається друкована газета "Хрещатик Київ".
Перший випуск друкованого "Вечірнього Києва" вже видано Київським столичним університетом імені Бориса Грінченка, який презентували 7 червня 2024 року до Дня журналіста. Про це повідомляє сайт "Вечірній Київ". Право на випуск друкованої газети з такою назвою університет отримав від комунального підприємства Київради "Київінформ". Останній є видавцем онлайн-сайту "Вечірній Київ", куди у 2018 році перемістилася вся робота редакції даного ЗМІ.
Газета "Вечірній Київ" випускалася з 1906 року. У радянські часи газета неодноразово стикалася з цензурою. У 2017 році вступив в силу закон про роздержавлення друкованих ЗМІ. Відповідно депутати Київради наприкінці 2018 року проголосували за перехід газети в онлайн-формат, був запущений однойменний сайт. А комунальне підприємство редакції газети ліквідували. Натомість редакція працює у складі КП "Київінформ" Київради. Останній друкований випуск газети вийшов у 2018 році, але пізніше ще виходило декілька тематичних спецвипусків.
Онлайн-видання "Вечірній Київ" - це частина медіактивів Київради та КМДА. Туди також входять КП "Київінформ", 3 центри VCENTRI Hub, телеканал "Київ" (КП ТК "Київ") та сайт "Київ24.news", радіостанція "Радіо Київ 98 FM" (КП "Радіостанція "Голос Києва"), газета та онлайн-видання "Хрещатик Київ".
Згідно з даними, опублікованими у комунальній газеті "Хрещатик", на 2022-2024 роки депутати Київради передбачили видатки на роботу ЗМІ у 218 млн 584 тис. 218 грн. Зазначимо, що суми можуть змінюватися. Мова йде не лише про оплату роботи цих ЗМІ, але й про проведення промокампаній щодо різних суспільно важливих питань, а також видатки на просування інформації з цих ЗМІ. А координує роботу комунальних ЗМІ Департамент суспільних комунікацій КМДА.
Цікаво, що за даними системи держзакупівель ProZorro, у 2021 році "Київінформ" витратив 500 тис. грн на те, щоб інформація з сайту "Вечірній Київ" потрапляла до новин ukr.net, у 2023 році - 600 тис. грн, у 2024 році - буде 675 тис. грн. На друк газети "Хрещатик Київ" витрачали у 2022 році - 126 тис. 960 грн, у 2023 році - 580 тис. 884 грн, у 2024 році - заплановано наразі 696 тис. 684 грн. Частина цих видатків покривається за рахунок оплачуваних оголошень комунальних підприємств та закладів, інших служб. Розробка нового сайту газети "Хрещатик Київ" у 2021 році обійшовся у 50 тис. грн. У цій газеті зазвичай публікують офіціні рішення Київради, розміщують оголошення. Але у деяких випусках - піар мерії Києва з передруком інформації з сайту "Вечірнього Києва".
Тепер у червні 2024 року вийшов новий друкований випуск газети "Вечірній Київ" на 36 шпальтах, але вже не як перепост офіційної інформації від КМДА. Випуск підготували знані журналісти, викладачі та студенти факультету журналістики Київського столичного університету ім. Б. Грінченка. Згідно з новим законом про медіа, комунальним організаціям заборонено мати свідоцтво на видання газет, натомість це дозволили робити закладам вищої освіти.
Тому Департамент суспільних комунікацій КМДА та редакція онлайн-видання "Вечірній Київ" передали свідоцтво з правом друку такої газети університету. А 25 квітня 2024 року Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення про реєстрацію Київського столичного університету імені Бориса Грінченка суб’єктом у сфері друкованих ЗМІ.
"Ми робимо своє видання за зразком сучасних європейських часописів, досвід яких ретельно вивчали напередодні, і заклали в свою концепцію. Це наш крок до цивілізованої європейської спільноти, де друкована преса - звичне явище. Сподіваємось, так буде з часом і в Україні, тож перший крок ми для цього зробили", - зазначила головна редакторка друкованої версії "Вечірнього Києва" Тамара Куцай.
Відповідно КМДА не буде впливати на редакційну політику відновленої паперової газети. А от студенти-журналісти Київського університету ім. Б. Грінченка проходять практику у комунальних ЗМІ Києва, і можуть туди у майбутньому працевлаштуватися. Колись тираж "Вечірнього Києва" сягав 500 тисяч примірників, а зараз наклад університета наразі поки що 500 екземплярів.
Зазначимо, що створення друкованого ЗМІ (яким має стати видання "Хрещатик Київ") для Віталія Кличка зараз є важливим питанням. У березні по поштовим скриньках киян розкидали безкоштовну газету від мера Віталя Кличка під назвою "Кличко мер". На чотирьох шпальтах видання, схожого на звичайну передвиборчу агітку, розміщено рекордну кількість зображень мера, на яких позує сам Віталій Кличко та його брат Володимир у самих різних життєвих ситуаціях. Замовником друку значиться сам "Кличко В.В.", а наклад становить досить скромні 15 тисяч примірників.
Також Інформатор писав про те, що з початком року міські та селищні ради у Київській області почали масово замовляти послуги з піар-обслуговування. Йдеться про замовні "паркетні" публікації у ЗМІ та сюжети на телебаченні про власну діяльність. На це вони готові витратити сотні тисяч гривень, і є підозри, що для деяких місцевих громад такі витрати - лише спосіб "розпатрати" бюджетні кошти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.