Енергетичні острови: когенераційні установки дозволять Києву покрити потребу у світлі та теплі

15 комплектів обладнання, яке має наростити генеруючі потужності столиці, будуть встановлені до кінця поточного року

когенераційні установки
На базі районних котелень збудують 6 нових ТЕЦ та 11 міні-ТЕЦ, де прцюватимуть газопоршневі та газотурбінні установки

В листопаді-грудні 2024 року в Києві з’являться перші когенераційні установки. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу. Закупівля установок відбулась у рамках реалізації Концепції розподіленої когенерації у Києві, яка була ухвалена Київрадою навесні 2024 року. 

Про те, що вже до кінця року перші газопоршневі та газотурбінні установки запрацюють у столиці, 18 жовтня 2024 року повідомила пресслужба КП “Київтеплоенерго”. За планом, у Києві будуть створені так звані “енергетичні острови”, для цього на базі районних котелень збудують 6 нових ТЕЦ та 11 міні-ТЕЦ. І тут когенераційні установки зіграють “головну роль”.

“На цих енергооб’єктах встановлюватимуть газопоршневі та газотурбінні установки, здатні одночасно виробляти тепло та електроенергію. В результаті місто наростить до 67% генеруючих потужностей, що повністю покриє потребу у електроенергії та теплі. Буде також створено 20% резерв потужностей”, - зазначають у Київтеплоенерго.

Перш за все, в компанії планують забезпечити власні потреби теплоджерел та об’єктів критичної інфраструктури, аби в зимовий період котельні могли безперебійно працювати. За словами директора Київтеплоенерго, Вячеслава Бінда, загалом впродовж цієї зими буде підключено обладнання на понад 60 МВт. І це той мінімум, який необхідний для проходження опалювального сезону.

Вартість впровадження Концепції розподіленої когенерації у Києві, звісно, висока - 1,2 млрд євро. У компанії сподіваються, що за умови сталого фінансування вона буде реалізована за 12-15 років. Проте розглядають можливості інвестування та залучення приватних компаній до її реалізації та пропонують потенційним партнерам до 24 жовтня поточного року надавати інвестиційні проєкти на встановлення когенераційних установок та пропозиції з продажу когенераційного обладнання. 

На Київщині встановлять 33 когенераційні установки, які вироблятимуть електроенергію та тепло

Як повідомляв Інформатор, у громадах області будуть встановлені 33 когенераційні установки загальною потужністю майже 80 МВт. За словами начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка, ще 16 локацій щодо встановлення когенераційних установок опрацьовуються, а також готуються нові меморандуми. Також планується встановити 8 компактних газових теплоелектростанцій на колесах. 

Також Інформатор писав про те, що концерн "Ярослав", що виробляє текстиль та макаронні продукти на Київщині, обладнав свої фабрики сонячними електростанціями. Нині вже три з п'яти фабрик Київщини мають власну генерацію, і при цьому вони забезпечують від 80% до 100% потреб у електроенергії. При цьому заходи з енергоефективності почали впроваджувати з 2022 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube