Двоє з трьох киян вважають, що обмежувати доступ до укриттів у школах та дитсадках неправильно - опитування

Читать на русском

Згідно з опитуванням у "Києві Цифровому", 70% мешканців столиці хотіли б скасування урядової постанови, що обмежує їхнє право доступу до бомбосховищ у навчальних закладах

Читать на русском
Доступність укриттів у Києві
70% киян виступають за відкриття укриттів в учбових закладах під час повітряних тривог

Згідно з опитуванням у "Києві Цифровому", 70% мешканців столиці хотіли б скасування урядової постанови, що обмежує їхнє право доступу до бомбосховищ у навчальних закладах

70% киян вважають, що під час повітряних тривог має бути доступ до укриттів закладів освіти столиці. Наразі його обмежено згідно з постановою, що була прийнята нещодавно Кабінетом міністрів. Тепер доступ до укриттів можливий лише коли освітній процес у дитсадках, школах та вишах не здійснюється.

Двоє з трьох киян вважають, що постанову уряду необхідно скасувати. Такими є результати опитування у застосунку "Київ Цифровий". Відтак, опитавши 1410 мешканців столиці, міська влада встановила: 70% з них не підтримують обмежень, оскільки вважають, що під час повітряних тривог має бути відкритий доступ до усіх можливих укриттів. А інші 30% погоджуються з заборонами.

Наразі на міському порталі укриття, облаштовані у школах чи дитсадках, позначено так само, як і усі інші. Втім, у Києві було декілька випадків, коли й до обмежень, прийнятих урядом, мешканців не допускали у шкільні бомбосховища. Один з цих випадків був пов'язаний з тим, що двоє дітей, які намагалися сховатись від ракетного удару, мали з собою собаку. Тоді охоронця звільнили з роботи, а невдовзі прийняли постанову про необхідність допуску до укриттів з тваринами також - проте їх власникам доведеться виконувати правила.

У київських укриттях падають стелі та прориває каналізацію

Нагадаємо, у п'ятницю, 22 грудня, у київській школі №229 на Солом'янці впала стеля нещодавно відремонтованого укриття. Як з'ясував Інформатор, ремонт робило те ж саме товариство, що й у школах по всьому Києву - більше за те, у день, коли стеля впала на голови учнів, підрядник здав ще три шкільні сховища поруч.

А у середині січня каналізаційними стоками затопило укриття по вул. Метробудівській. Мер столиці Віталій Кличко наразі ніяк не прокоментував ситуацію, однак у райдержадміністрації заявив, що труби почистили та наразі нібито займаються ліквідацією наслідків.

Запрошуємо вас на захоплюючу розмову з Максимом Бахматовим, колишнім радником мера Києва та головою Офісу трансформації. Сьогодні ми розкриємо тему інфраструктури Києва, зосереджуючись на станції метро "Деміївська". Питання, які виникають, є більш ніж актуальними: чому протягом 10 років влада не провела жодного аудиту цього перегону? Чому дозволили ситуації дійти до катастрофічного стану, і тепер стоїть питання, де шукати кошти на ремонт і коли цей процес завершиться? Всі ці теми та багато іншого ми обговоримо під час нашої бесіди. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.