Чоловіку загрожує покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років
Охоронця школи №40 у Києві, який напередодні не пустив двох дітей в укриття через те, що вони були із собакою, звільнено. Раніше дирекція школи виправдовувала його дії тим, що інші люди, які знаходилися в шкільному укритті, могли мати алергію на тварин. Поки школярі бігли до іншого укриття, над їхніми головами збили ракету.
Про звільнення охоронця школи №40 повідомив у дописі на Facebook депутат Київської міськради Леонід Ємець. Сама подія сталася ще 14 грудня близько 16:00. Охоронець не пустив у шкільне укриття 11-річну Олександру та 12-річного Богдана, рідних брата і сестру, через те, що обидва були з собакою.
В момент, коли вони шукали інше укриття, в небі було збито ракету. Перелякані брат та сестра зателефонували мамі, яка одразу з роботи прийшла до школи та викликала поліцію. В ситуації є ще один аспект - батько Богдана та Олександри служив в "Азові" та загинув у Запорізькій області минулоріч.
В Святошинському управлінні освіти кажуть: охоронець діяв згідно з інструкцією, крім того, він запропонував залишити тварину ззовні, в приміщеннях школи. Цю деталь повідомив керівник управління Олексій Сукенніков.
Олександр Полторацький, директор школи №40, стверджує, що поза освітнім процесом до укриття з собакою пропускали без зайвих питань. А у даній ситуації охоронець керувався наказом МВС та не хотів наражати на небезпеку здоров’я інших учнів.
"В укритті було близько сотні дітей, у когось могла виникнути алергія, а медичного працівника у вечірній час на робочому місці вже не було", - стверджує Полторацький.
Начальник Київської військової адміністрації Сергій Попко зробив допис, з якого випливає, що аргументи освітян він не сприйме. Сам випадок він назвав "неприпустимим", закликав тримати всі укриття відчиненими під час тривог. Ще й пообіцяв, що справу доведе до завершення.
"Я буду тримати цю справу на особистому контролі. І тут важливо не лише знайти винних, але й з’ясувати головне — чому виник такий прецедент?! Чим керувалась ця посадова особа?!" - написав Попко.
Міністр освіти Оксен Лісовий зауважив, що випадки, коли люди не можуть потрапити до сховища з різних причин, "не поодинокі". І закликав, що в ситуації, коли чіткої інструкції немає, а рішення про те, чи пускати людину до сховища, залежить від конкретного посадовця - треба керуватися людяністю та загальнолюдськими цінностями.
Святошинська окружна прокуратура міста Києва проводить досудове розслідування за фактом свідомого залишення без допомоги дітей, що перебували в небезпечному для життя стані (ч. 1 ст. 135 КК України). Санкція статті передбачає обмеження волі до двох років або позбавлення волі на той самий строк.
Нагадаємо, у школі села Мусійки Іванківської громади на Київщині державне підприємство "Енергоатом" профінансувало будування бомбосховища. Тепер 100 учнів навчального закладу отримали можливість ховатись у ньому під час ракетної небезпеки. На будівництво було виділено 3,5 млн гривень.
Також ми писали про те, що в Національній дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит нарешті відкрили відремонтоване укриття. Роботи з його переобладнання тривали понад два місяці. Тепер в бомбосховищі є нові санвузли та кімнати для відпочинку дітей і батьків, обновлений інтер'єр стін та свіжі меблі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.