За півроку збільшилася кількість респондентів, хто повністю не довіряє київському міському голові, як загальноукраїнському політику, та значно поменшало тих, хто вагався у своєму ставленні до Кличка
В Україні зріс відсоток недовіри до Віталія Кличка, як загальноукраїнського політика. За півроку збільшилася кількість тих, хто демонструє повну недовіру до київського міського голови, при цьому кількість тих, хто ставився до нього більш лояльно, відповідно зменшилася. Так само меншою стала кількість тих респондентів, хто вагався і не міг визначитись зі своїм ставленням до Кличка-політика.
Останні тенденції у соціології зафіксувало опитування, проведене Центром ім. Разумкова у червні 2024 року. Серед інших чиновників та посадовців соціологи заміряли ставлення респондентів до Віталія Кличка, який претендує на загальноукраїнське лідерство. З'ясувалося, що тенденції для нього знаходяться на нисхідному тренді.
Це відчувається за результатами опитування про довіру респондентів до конкретних політиків, посадовців та громадських діячів. Так, у випадку з Віталієм Кличком відповідь "зовсім не довіряю" дали 18% опитаних. Скоріше не довіряють 27,3%. 34,7% опитаних скоріше довіряють Віталію Кличку, та лише 6,2% довіряють повністю. Відсоток тих, хто вагався з відповіддю на питання, становить 12,7%, і ще 1% сказав, що "не знає, хто це".
Минуле опитування, що проводилося півроку тому у лютому 2024-го, зафіксувало більш лояльні до Кличка показники. Так, в лютому "не довіряли" міському голові Києва 16,2% (менше на 1,8% за нинішні результати). Скоріше не довіряли 27,4% (приблизно така ж цифра зараз). Показник тих, хто скоріше довіряв Кличкові, був меншим - 33,2% (-1,5%). А довіряли повністю 6% (на 0,2% менше, ніж нині).
Цікаво, що за півроку суттєво, на 3,3%, зменшився показник тих респондентів, хто вагався у своєму ставленні до Віталія Кличка. Так, у лютому 2024-го кількість українців, хто сказав, що не може відповісти на питання про довіру/недовіру до київського мера, становив 16% проти 12,7% сьогодні.
Це дозволило Центру ім. Разумкова зробити висновок про те, що Віталій Кличко знаходиться серед тих політиків, яким частіше висловлюють недовіру, аніж довіру. В міського голови Києва цей показник знаходиться на рівні 45% проти 41%, відтак, "не довіряють" йому все ж частіше.
Зазначимо, що соцопитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року методом методом face-to-face у Києві та усіх регіонах, де територія контролюється урядом України. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Нагадаємо, напочатку червня Інформатор подавав дані соціології від Соцгрупи "Рейтинг", згідно з якими міський голова Києва став різко втрачати підтримку з боку киян. Насправді, залишити Віталія Кличка на наступний термін хотів би лише кожний четвертий мешканець міста, а двоє з чотирьох воліли б побачити його зміну на наступних місцевих виборах. У самому ж місті його мешканці бачать, радше, занепад, проблеми з екологією і безпекою, та побутову депресію.
Раніше, в лютому, ми розповідали, що мер Києва Віталій Кличко втратив у рейтингу після скандалу із закриттям шести станцій метро у Києві в грудні 2023 року. Так, замість 52 пунктів "довіри" два місяці тому політик має лише 45 пунктів. Натомість, баланс недовіри до мера Києва зріс з 43 відсоткових пунктів до 51. На думку політтехнолога, відповідне падіння пов'язане з найгучнішою проблемою, що сталася у столиці за останні роки - з аварією у тунелі "синьої" лінії метро. Про результати свідчить соціологічне опитування КМІС "Омнібус", проведене 5-10 лютого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.