Київрада заборонила кататися на джипах та квадроциклах в київських лісах

Читать на русском

Найбільше у Києві від джипінгу страждали заказники Муромець-Лопуховате та Осокорківські Луки

Читать на русском
Київрада
Київрада заборонила джипінг на заповідних територіях

Найбільше у Києві від джипінгу страждали заказники Муромець-Лопуховате та Осокорківські Луки

У межах об'єктів та територій природно-заповідного фонду заборонили проводити змагання, перегони, ралі, трофі-рейди на джипах та квадроциклах. Це дозволить запобігти негативному впливу на екосистему, щоб зберегти унікальні природні умови та види. Відповідне рішення прийняли у четвер, 29 лютого, на засіданні сесії Київської міської ради.

Як зазначила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова, регулювання проведення змагань, інших заходів з використанням джипів та квадроциклів на заповідних територіях пов'язане зі збереженням природного середовища та біорізноманіття даної природної зони. Вона вказує, що найбільше у Києві від джипінгу страждали заказники Муромець-Лопуховате та Осокорківські Луки.

"У результаті проведення змагань, перегонів, ралі, трофі-рейдів з використанням джипів та квадроциклів у межах природно-заповідного фонду ці об’єкти та території безповоротно втрачають свою екологічну цінність. Тому Київська міська рада вводить на це заборону для запобігання негативному впливу на екосистему, щоб зберегти унікальні природні умови та види. Використання джипів та квадроциклів призводить до знищення та псування об'єктів та територій природно-заповідного фонду у межах міста. З метою уникнення цих наслідків нам необхідно реалізувати екологічні права громадян шляхом посилення контролю в галузі охорони, збереження об'єктів та територій", - наголосила Семенова.

Вона вказує, що така заборона - перша в Україні, підтримана міською радою - значно посилить охорону об'єктів та територій природно-заповідного фонду столиці. Наразі над подібною ініціативою працює Верховна рада та Міндовкілля для усієї держави.

"Рада, що столиця створює природоохоронні тренди. Сподіваюсь, так буде і надалі", - додала Семенова.

Відновлення озера Синє, розчищення річки Либідь та утилізація ламп: Київрада підтримала ряд природоохоронних заходів у столиці на 2024 рік

Київська міська рада підтримала перелік природоохоронних заходів, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2024 році. Перелік, зокрема, включає роботи з відновлення озера Синє, обстеження та розчищення річища річки Либідь та заходи з утилізації ламп розжарювання, отриманих у межах програми обміну. Про це повідомив заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, до переліку також увійшли спеціальні заходи, спрямовані на захист об’єктів природно-заповідного фонду, утилізація відходів у межах всеукраїнської програми з обміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи та проведення наукових досліджень у сфері екології.

Долучайтеся до нашої розмови з українським політологом Андрієм Золотарьовим, де ми обговоримо, як смерть Олексія Навального може негативно вплинути на Україну у майбутньому. Також розглянемо можливі дії прихильників опозиціонера. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.