Десяток екскаваторів та бульдозерів підпирає паркан у Ірпені: біля Києва починається скандал з японською гумдопомогою

Якщо виявиться, що замість того, щоб рити траншеї чи відновлювати об'єкти інфраструктури, дефіцитна будівельна техніка просто перечікує складні часи, аби потім з неї створили приватне підприємство, в Ірпені вибухне великий скандал

Гуманітарна допомога техніка з Японії
На техніці збереглися наліпки JICA, що свідчать, що її передали Україні японці у якості гумдопомоги - при цьому вона стоїть та не працює

Екскаватори, бульдозери, навантажувачі та інша новенька будівельна техніка, що була передана місту Ірпеню під Києвом у якості гуманітарної допомоги, вже рік іржавіє на промисловому майданчику. Йдеться про кілька десятків одиниць техніки, що мала б працювати на демонтажі будівельних конструкцій, спорудженні інфраструктурних об'єктів чи будівництві захисних споруд. Непрацюючу техніку помітили самі ірпінці, що згадали, як її передавали Україні - тепер вони ставлять логічне питання: чому не працює важка техніка, і чи, бува, не вирішив хтось приховати гумдопомогу "до кращих часів".

Про розміщення вже впродовж року гуманітарної допомоги, наданої японським агентством міжнародного співробітництва Jica Ірпеню починаючи з квітня 2023 року, повідомив ірпінець Володимир Петрович у Facebook. Він зазначив, що будівельна техніка, призначена для демонтажу зруйнованих будинків та перероблювання будівельного сміття, зовсім не використовується.

"Таке враження, що хтось приховав її "до кращих часів", як це неодноразово вже було з допомогою у різних містах України", — припускає блогер.

Зазначимо, що японське агентство міжнародного співробітництва Jica декілька разів передавало Ірпеню будівельну техніку для демонтажу зруйнованих будинків та перероблювання будівельного сміття. Загалом місто отримало 13 одиниць спецтехніки. А у липні до Ірпеня у складі японської делегації приїжджали представники Jica.

Також додамо, що, згідно з інформаційними повідомленнями від весни 2023 року, техніку зберігали на майданчику ТОВ "Ірпіньмаш", яке на початку березня 2023 року змінило вид діяльності з виробництва машин і обладнання для видобувної промисловості та будівництва на здавання в оренду власного й орендованого майна. Відтак, ймовірно, техніка все ж виїжджає час від часу - однак приносить прибутки вже приватному підприємству.

Вкрали чи віддали військовим: гучний скандал через гуманітарну допомогу у Києві

Нагадаємо, на початку літа Інформатор писав про гучний скандал через гуманітарну допомогу. Йдеться про вивезення із місця зберігання чималого обсягу речей, медикаментів, продуктів тощо. З погляду засновниці та директорки благодійного фонду, який цю допомогу акумулював і розповсюджував, мова про викрадення. З погляду власника будівлі, у якій цю допомогу збирали, - її віддали за прямим призначенням, військовим. Об'ємнішою ситуацію роблять деталі: власником будівлі є євангельська церква "Царство Боже". А волонтерка - колишня директорка солідної будівельної компанії, що перед самим початком війни мала почати зводити "розумне місто".

А ще у березні ми писали, що Лондон починає відправку до Києва автомобілів та техніки, отриманої у рамках програми з перероблювання ULEZ. Йдеться про перші 50 "швидких" та деяку іншу техніку, яку британці зможуть відправити вже найближчим часом. Київ очікує передовсім на позашляховики та авто, що придатні до використання на полі бою чи з медичною та гуманітарною метою. Про початок відправки до Києва автомобілів, що було викуплено у їхніх власників у рамках програми перероблювання ULEZ, 26 березня заявила мерія Лондона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube