Щорс все: у центрі Києва демонтують пам'ятник радянському діячу, водіїв просять потерпіти перекриття - відео

Читать на русском

Київ попрощався зі ще однією пам'яткою радянщини

Читать на русском
Демонтаж Щорса
Відтепер пам'ятка зберігатиметься у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова

Київ попрощався зі ще однією пам'яткою радянщини

Українська столиця активно позбувається радянських пам'яток і монумент Миколі Щорсу - черговий цьому доказ. Від ранку суботи, 9 грудня, комунальні служби активно демонтують пам'ятник цьому радянському діячу. Вони розгорнули біля "вершника" техніку для демонтажу, а водіїв вже просять трохи потерпіти через ймовірні незручності. Відтепер пам'ятка змінить свою локацію з центру столиці на музей. 

Про демонтаж пам'ятника Миколі Щорсу повідомили користувачі соцмереж, а у КМДА його підтвердили. Столичних водіїв також поспішили попередити: через маневри з демонтажем пересування та рух бульваром Тараса Шевченка можуть бути ускладненими. Комунальними під'їхали до пам'ятника Щорсу своєю габаритною технікою, що, власне і є причиною ймовірних корків та заторів. 

Пам'ятник Миколі Щорсу свою локацію змінить назавжди.Тепер  його офіційним "домом" стане музей авіації України ім. О. К. Антонова.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/120201

 Хто такий Микола Щорс і чому його пам'ятнику не місце у Києві?

На бульварі Шевченка в Києві, на перетині з вулицею Петлюри, стояв пам'ятник Миколі Щорсу. Цей пам'ятник намагалися знести вже кілька років, оскільки Щорс був антиукраїнським діячем, який воював проти української державності.

Уродженець Чернігівщини, Щорс був одним із лідерів більшовицької армії в Україні в роки громадянської війни. У 1918 році він був військовим комендантом Києва, коли більшовики грабували та вбивали містян.

З початком російсько-української війни у 2014 році активісти почали вимагати знесення пам'ятника. У 2022 році Інститут національної пам'яті офіційно підтримав демонтаж пам'ятника, як такого, що підлягає закону про декомунізацію.

Пам'ятник Щорсу є символом радянської окупації України. Його знесення є важливою частиною процесу декомунізації країни.

Цікаво, що в 2018 році мер міста Віталій Кличко категорично виступав проти переносу пам'ятника. Тепер його взагалі демонтують. Війна все ж значно змінила погляд українців на радянську "спадщину", і політики - не вийняток. 

Щорс все: у центрі Києва демонтують пам'ятник радянському діячу, водіїв просять потерпіти - відео 1

 

Київ позбувається радянської спадщини

4 листопада у Києві розпочався демонтаж радянської зірки на Галицькій площі, яка раніше називалася площею Перемоги. Комунальники за допомогою автовежі демонтували мідний символ СРСР, який був встановлений на честь 60-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Відтепер зірка буде розрізана на декілька частин і вивезена з площі. Куди саме її повезуть, поки що невідомо. Роботи з демонтажу пам'ятки проводили фахівці КП "Київблагоустрій".

27 жовтня у столиці демонтували погруддя російського поета Олександра Пушкіна та монумент більшовицькому діячу Михайлу Кирпоносу. Раніше активісти домагались цього рішення у місцевої влади. Водночас, інший монумент Пушкіну переодягли в образ російського полоненого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.