Прощавай, стадіон Локомотив: у Києві почали зносити спорткомплекс, що постраждав від ракетної атаки

Будівлю було споруджено у 1930-ті роки на місці, де ще напочатку минулого століття грали у футбол працівники Київського вокзалу

Наслідки ракетного удару по столиці
Уламки ворожої ракети влучили в адміністративні приміщення та роздягальні, а сам стадіон отримав незначні пошкодження

У Києві зносять будівлю спорткомплексу "Локомотив", яка постраждала під час ракетної атаки рф на столицю 23 січня. Спецтехніка вже почала процес демонтажу стін будівлі, зведеної у 1930-х роках ХХ сторіччя. Про те, що будівлю вже не можна відновити, напередодні заявив директор "Локомотива" Олександр Єгоров.

Про початок робіт з демонтажу постраждалої будівлі повідомив телеканал ICTV. Важка техніка розбирає цегляні стіни, понівечені під час ракетного удару, що було нанесено по Києву рано вранці у вівторок, 23 січня. Частина несучих конструкцій обвалилася всередину, дах та конструкції покрівлі також впали на підлогу спорткомплексу.

За словами директора "Локомотиву" Олександра Єгорова, орієнтовна сума збитків від удару по стадіону складає 50 млн грн. За словами посадовця, будівлю не можна відновити: тріщини пішли по її фундаменту, а офісні приміщення і спортивні споруди було майже повністю знищено. Це ж стосується водопровідних та електричних мереж, було затоплено сховища, тренажерні зали і прилеглу територію.

"Тут питання ще й у фінансуванні цього всього. Ніхто не передбачав, що така біда може статися. Невідомо, чи потрапляємо ми під програму відновлення в "Дії". Якраз цим займаємося. Отримуємо дзвінки від міжнародних партнерів, які пропонують допомогу. Відомі футболісти і випускники Локомотива відгукнулися", - розповів Єгоров у коментарі виданню "Український футбол".

Зазначимо, що будинок стадіону було зведено на місці, де ще з 1919 року тодішнє керівництво Київського залізничного вокзалу дозволило створити майданчик для футбольних матчів між робітниками і службовцями залізниці. 1925 року там же відкрили новий стадіон для команди "Желдор" (була однією з найсильніших у Києві).

Рішення про створення ДСТ "Локомотив" прийняли наприкінці 1935-го, на з'їзді фізкультурників Південно-Західної залізниці. Тоді ж нову назву отримав і сам стадіон, і футбольна команда. І вже за кілька років у Києві на "Локомотиві" проводили матчі найвищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу. Будівлю було реконструйовано 2012 року, коли поруч із футбольним полем встановили зручні пластикові сидіння та замінили покриття газону на сучасну штучну траву.

Постраждав гуртожиток "Укрзалізниці", де від диму задихалися люди і їхні хатні тварини

Нагадаємо, що рано-вранці 23 січня по Києву та області було нанесено комбінований ракетний удар. У столиці пошкоджено житлові будинки, об'єкти цивільної інфраструктури, автомобілі. Руйнування та пошкодження є у Святошинському, Соломʼянському, Печерському районах та на Дарниці. Загалом відомо про два десятки ракет, що летіли на українську столицю. Є дані про одну жертву у Києві та більше, ніж два десятки поранених.

Чи не найбільших руйнувань зазнали об'єкти, що належать "Укрзалізниці". Мова про спорткомплекс, на який впали уламки ракети, та гуртожиток, де вибило вікна вибуховою хвилею та частково відбулося горіння. Декілька мешканців отримали поранення, принаймні одна жінка - отруїлася чадним газом. Менше повезло її котам: домашні улюбленці задихнулися у диму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ