Проєкт рішення передбачає підтримку підприємців, залучених для будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення об'єктів комунальної власності Києва
На сайті Київради 15 жовтня 2024 року було оприлюднено проєкт рішення щодо продовження строку інвестиційних договорів, які було укладено до 24 лютого 2022 року. Це пояснюється прагненням підтримати підприємців-інвесторів, залучених для будівництва, реставрації та капремонтів на період дії режиму воєнного стану. Судячи з того, що пропонується продовжити строки дії існуючих інвестиційних договорів на два роки, на його закінчення у найближчі часи в Київраді не сподіваються.
Згідно з інформацією, оприлюдненою у проєкті рішення, реалізація інвестиційних проєктів, укладених до початку повномасштабного вторгнення, вже понад двох з половиною років вкрай ускладнена. На це вплинуло і життя в умовах відтоку населення та жорстких обмежувальних заходів, що тривало до кінця травня 2022 року, і обмеження в енергопостачанні внаслідок атак на енергетичну інфраструктуру, і відтік працівників через мобілізаційні заходи. І на момент укладання інвестиційних договорів ці обставини ніхто не міг передбачити.
“Стабільність умов здійснення інвестиційної діяльності, гарантована частиною першою статті 18 Закону України «Про інвестиційну діяльність», вимагає від Київської міської ради втручання в межах своєї компетенції аби не допустити підриву визначеності та стабільності відносин, які виникли між сторонами з цих інвестиційних договорів, що, своєю чергою, порушить легітимні очікування їх сторін”, - йдеться у проєкті рішення.
Тож, “втручання” Київради втілилося в рішення продовжити на два роки інвестиційні договори, укладені до 24 лютого 2022 року, які наразі закінчуються. І це не стосується тих договорів, строк дії яких вже закінчився. Реалізований цей проєкт рішення може бути після його прийняття Київрадою, після чого інвесторам буде потрібно написати відповідну письмову заяву. Контроль за виконанням цього рішення міський голова поклав на постійну комісію Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою та комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Нагадаємо, Інформатор розповідав, що Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА ініціював звільнення керівника КП Київська спадщина за невідповідність та прояви недбалості. Серед офіційних претензій - несвоєчасне подання фінансових планів, які треба складати до 1 вересня, невиконання фінансових результатів, недоліки виконавської дисципліни та недбалість. І взагалі виявилось, що керівник КП Київська спадщина не повною мірою володіє інформацією щодо фінансового стану підприємства.
Також днями Інформатор в деталях писав про історію депутата Ігоря Опадчого. Так, ще влітку суд визнав депутата Київради винним в отриманні коштовного подарунку - автомобіля Range Rover Sport 2020 року випуску. У корупційній схемі, як стверджує слідство, були задіяні мати та помічник депутата. Суд першої інстанції виніс рішення про штраф у розмірі 2550 грн та конфіскацію цінної автівки, а днями це рішення було підтверджено в апеляції.
Згодом сам Опадчий пояснив Інформатору, звідки взялося це авто. Депутат розповів, що винним себе не вважає, а правоту збирається доводити у Європейському суді з прав людини. Крім того, натякнув, що вся історія зі звинуваченням є "замовленням" проти нього, а він, як адвокат, постійно користується автівками клієнтів для поїздок Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.