У КМДА ініціювали звільнення організатора ярмарків, що не зміг пояснити, куди діваються зароблені гроші

Департамент промисловості та розвитку підприємництва звернувся до Кличка щодо усунення керівника КП Київська спадщина від займаної посади

ярмарки звільнення
На комісію Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва директор прийшов зі звітом, проте не знав, скільки коштів надійшло за 2023 рік до міського бюджету від діяльності його КП

Засідання тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва, яке відбулося 10 жовтня 2024 року, виявилося фатальним для директора КП Київська спадщина, що організовує продовольчі ярмарки у столиці. Раптом стало очевидним, що він не знає, скільки коштів надійшло до міського бюджету від діяльності його підприємства та куди діваються чималі гроші, зароблені на проведенні ярмарків. Вже 11 жовтня Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА ініціював звільнення керівника КП Київська спадщина за невідповідність та прояви недбалості.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, якому підпорядковується Київська спадщина. Серед офіційних претензій - несвоєчасне подання фінансових планів, які треба складати до 1 вересня, невиконання фінансових результатів, недоліки виконавської дисципліни та недбалість. І взагалі виявилось, що керівник КП Київська спадщина не в повній мірі володіє інформацією щодо фінансового стану підприємства. 

“Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вважає недопустимим прояви недбалості у роботі керівників, підпорядкованих йому комунальних підприємств, у зв’язку з чим ініційовано питання перед Київським міським головою щодо усунення Литвинова О.І. з займаної посади”, - повідомляють у Департаменті.

 Як організатори ярмарків заплутались у власних прибутках

Інформатор розповідав, як несподівано виявилося, що до міського бюджету столиці від бурхливої діяльності та чималих заробітків КП Київська спадщина надходять лише крихти. Сама "спадщина" перебуває на госпрозрахунку, тобто на самоокупності та самофінансуванні, та й заробило чимало - питання лише в тому, куди йдуть ці гроші.

За інформацією голови Громадської ради при КМДА Геннадія Кривошеї, директор КП Київська спадщина, який прийшов зі звітом на комісію Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва, не знає скільки коштів надійшло за 2023 рік до міського бюджету від діяльності його КП. Громрада отримала офіційну відповідь від Київської спадщини, згідно з якою у 2023 році підприємство отримало на рахунок 10 млн. 188 тис. грн, з яких до міського бюджету було перераховано лишень 671 тис. грн. А за І півріччя 2024 року на рахунок підприємства  було отримано 6 млн. 138 тис. грн, з них до міського бюджету перераховано "аж" 492 тис. грн.

Також Інформатор перевіряв, чи дійсно ціни на ярмарках менші за ті, що виставляють на продукти перекупники на столичних ринках та базарах. Ми подивилися актуальні ціни на декілька груп продуктів, що традиційно купують кияни: овочі-фрукти, м'ясо, молочні продукти та мед. А порівняли їх з цінами, які виставили на продукти на Житньому ринку, "традиційному" місці закупівлі для тисяч київських родин. Виявилося, що єдиним продуктом, який коштував дешевше на "консервативному" базарі, виявилося звичайне молоко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube