Бюджетна комісія Київради погодила виділення 3 млрд грн на дофінансування тіньового забудовника

КП Спецжитлофонд отримає навіть більше, ніж Київміськбуд, якому депутати зголосилися збільшити статутний капітал на 2,5 млрд грн

фінансування Київська міська рада статуний капітал
За це рішення ще мають проголосувати депутати, проте підприємство вже готує майданчик для будівництва

Бюджетна комісія Київради 12 листопада 2024 року підтримала проєкт рішення про збільшення розміру статутного капіталу КП "Спецжитлофонд". У разі схвального рішення на сесії Київради йому нададуть більш ніж кругленьку суму в розмірі 3 млрд грн. І, таким чином, статутний капітал комунального підприємства, який, за інформацією розслідувача Володимира Бондаренка, створювався у 2001 році як “ЖЕК для гуртожитків”, матиме статутний капітал у солідні 3 млрд 5 тис. грн.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності. За словами його директора Володимира Шарія, це рішення важливе не тільки для підприємства, а й для усіх киян. Адже КП надає послуги з утримування житлового маневреного фонду, діючі тарифи на які не повністю забезпечують відшкодування витрат на їхнє надання, через зростання тарифів на енергоносії, зростання рівня мінімальної заробітної плати, вартості матеріалів та послуг. А оскільки через війну платоспроможність громадян за надані послуги різко зменшилася, зросла заборгованість підприємства, що призводить до збиткової діяльності.

Звісно, у Спецжитлофонді наполягають на тому, що вони забезпечують потреби у житлі для ВПО, тож, без збільшення статутного капіталу просто ніяк. Щоправда, керівник КП не зміг назвати ані обсяги закупівлі квартир, ані того, де та за які суми їх купуватимуть, а головне - як розпоряджатимуться. Але замість вирішення проблем “Київміськбуду” у Київраді вирішили “вкладати” у “Київміськбуд на мінімалках”, тобто у “Спецжитлофонд”, який має амбіції забудовника.

До речі, у статуті підприємства, де перелічено основні напрямки його діяльності, під №1 зазначено саме можливість будівельних робіт з боку "Спецжитлофонду". Там прописано, що КП може займатись "організацією будівництва будівель (реконструкцією гуртожитків з переплануванням їх під житлові будинки, нове будівництво на ділянках після знесення гуртожитків в аварійному стані, залучення в установленому порядку інвестицій для фінансування зазначених робіт). Попереду у цього рішення ще голосування депутатів на сесії Київради, але тіньовий забудовник вже готує будівельний майданчик у Солом’янському районі.

Хто стоїть за виділеними мільярдами?

Як повідомляв Інформатор, ініціатором проєкту виділення коштів КП "Спецжитлофонд" став не Департамент соцполітики КМДА, і навіть не один із заступників Кличка. Автором документа стала Алла Шлапак - колишня радниця Леоніда Черновецького, в минулому - лідерка депутатської групи "Соціальна справедливість" у Київраді (у 2010-х - це було важливе з ресурсного погляду досягнення), нині - просто депутатки від фракції "ВО "Батьківщина".

"Ініціаторка рішення з виділення 3 млрд - депутатка Алла Шлапак, сподвижниця Дениса Комарницького з часів Блока Черновецького. А директор КП "Спецжитлофонд" Володимир Шарій є креатурою Комарницького", - стверджує журналіст-розслідувач Володимир Бондаренко.

Комарницький - депутат Київради V – VI скликань, юрист, з 2006 року - директор ТОВ "Центр розвитку економіки та права". Піком кар'єри Дениса Комарницького була посада лідера фракції Блоку Леоніда Черновецького у Київраді, також одразу після колишнього мера очолив Християнсько-ліберальну партію України. Тоді ж набув слави неформального керуючого "земельними" питаннями у Києві (стосовно нього навіть застосовували термін "смотрящий", що було не досить коректно з фактологічного погляду). Частину впливу він відтоді зберіг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ