В організаторів новорічних свят був розроблений цікавий і концептуальний задум щодо ялинки 2024-2025, втім, виконати його вже не вдасться: через затягування із дозволами у КМДА на реалізацію лишилося замало часу
Головна ялинка країни постане на Софіївській площі у Києві 6 грудня. Вона буде білого кольору, матиме на собі небесно-блакитні гірлянди, а також сріблясті й білі іграшки, матові та в глянці. А от розширений варіант задуму, з Інтернет-адресою ялинки, особистим номером телефону і побажаннями дітлахів зі всієї країни, втілених у прикрасах та формі дерева, втілити вже не вдасться: через тривалі узгодження у КМДА в організаторів свята залишилося замало часу.
Про подробиці встановлення новорічної ялинки 2024-2025 року Інформатору розповів Ігор Добруцький, президент компанії Folk Ukraine, організатор новорічного свята на Софійській площі. Передовсім, він запевнив: ситуації, за якої ялинку заборонили б встановлювати в місті взагалі, бути не може.
"Сонце сходить кожен день, і навіть, якщо є хмари - вони розійдуться. Ялинка буде 100%, а в нас є й бажання, і досвід, і ті ж генератори - знайдуться, і кошти. Все, що треба для святкування, хоч і мінімального, буде, і традицію збережемо", - розповідає Інформатору Ігор Добруцький.
Втім, повноцінно втілити ідею вже не вдається. Організатор каже, що поки у Київській міській адміністрації узгоджували питання та готували необхідні для встановлення ялинки дозволи, вже пройшли строки, впродовж яких організатори мали б почати втілювати головні задуми.
"Хотіли ми багато, але через затягування із погодженнями деякі елементи фізично вже не встигнемо. Відтак, варіанти "А" та "В" відпали, вже лишився тільки "С", - веде далі Добруцький.
За словами організатора, загальні параметри вже відомі: ялинка у 2024-2025 році буде висотою 12-15 метрів, її встановлять до 6 грудня - це традиційна дата для появи новорічної красуні у середмісті. Цьогоріч вона буде білого кольору, а гірлянди по ній натягнуть небесно-блакитні. У колірній гамі буде свій глибокий символізм.
"Білий колір ялинки символізує біле полотно, життя з чистого листа. Блакитні гірлянди - це чисте небо над країною. І за нашим найпершим замислом, по білому холсті "нову історію країни" писали б діти зі шкіл різних куточків країни", - каже організатор.
Ялинка повинна була б мати власний номер телефону, і навіть IP-адресу, відтак, з нею можна було б "спілкуватися", передавати побажання й сподівання для всіх українців, розповідає Добруцький, не дивлячись, де вони - на фронті чи в себе вдома. Транслювати їх мали б на фотозоні біля дерева. А ескізи та власні погляди на те, якою мала б бути ялинка, та навіть її іграшки, мали б надати самі діти.
"Адже ми, дорослі, завжди нав'язуємо щось, а так - почули б самих дітей, зібрали пропозиції від шкіл. Втім, цього вже, на жаль, не буде, а встановимо саму ялинку, ймовірно, з фотозоною біля неї", - прогнозує Добруцький Інформатору.
На фотозоні, як і минулоріч, можна буде задонатити на благодійні фонди за допомогою QR-коду. Усі бажаючі зможуть взяти сердечко на фотозоні, і переказати кошти на благочинність. Також Ігор Добруцький розповів, що минулого, 2023, року багато відвідувачів головної ялинки країни просили встановити бодай якусь ятку із сувенірною продукцією.
"Люди хочуть, щоб можна було бодай щось взяти на згадку від головної ялинки країни. Адже до Києва багато людей спеціально приїздили на свято, і сувенір з-під ялинки був би дуже доречним. Відтак, ми написали прохання, аби можна було бодай один якийсь бокс поставити, щоб у ньому можна було придбати новорічні прикраси, або спеціальні подаруночки", - додає Ігор Добруцький.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що міська влада у Києві у 2024 році вирішила знову відмовитися від проведення масових вуличних заходів на Різдво та Новий рік. Подібне рішення не стало сюрпризом, оскільки приймається вже третій рік поспіль. Втім, особливості святкування 2024 року все ж будуть.
Також ми писали про те, що у КМДА готуються представити проєкт бюджету Києва на 2025 рік на розгляд постійної комісії Київради з питань бюджету, як і минулого, 2024 року, орієнтовно 17 листопада. Але вже з 28 числа почнуться консультації з депутатськими фракціями, кожна з яких пропонуватиме свої зміни до головного фінансового документу столиці. В цілому ж голосування за бюджет очікується в грудні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.