Київрада підготувала перелік вулиць, де встановлення майданчиків буде під забороною, також усі майданчики розділять на декілька типів
У Києві планують змінити правила розміщення терас біля ресторанів. Зокрема, міськрада підготувала перелік вулиць, де встановлення майданчиків буде під забороною. Також усі майданчики розділять на декілька типів.
Про це йдеться у проєкті рішення Київради. Так, у столиці визначать три типи літніх майданчиків, щоб встановити, які з них можна розміщувати на центральних вулицях столиці. Наприклад, закриті всесезонні майданчики заборонено буде ставити у межах зон міста, що охороняються UNESCO - біля Лаври та Софії.
Депутатам пропонують визначити три типи майданчиків. Перший тип - літній майданчик, який розміщується на відкритому повітрі (лавки, столи, стільці, зонти, станція офіціанта, вуличні вази, вазони, елементи освітлення тощо). Він може працювати цілий рік.
При цьому є певний перелік місць, де такі локації можуть працювати лише у період з 1 квітня до 15 листопада. Зокрема, це територія Києво-Печерська лаври, територія біля Софії Київської, парк Шевченка, “Бабин Яр”, вулиці Андріївський узвіз, Банкова, Хрещатик, Лаврська, Грушевського, Мазепи.
Другий тип - відкритий (сезонний) майданчик, що розміщується на відкритому повітрі (під тентами, на верандах), і не має закритого приміщення для перебування людей. Такий майданчик може розміщуватись біля ресторану, бару, кафе, їдальні, закусочної, піцерії, кулінарії.
Третій тип - закритий всесезонний майданчик біля закладу харчування, влаштований з полегшених конструкцій та встановлений тимчасово без улаштування фундаменту і не є капітальною спорудою.
Майданчики цього типу заборонено встановлювати, зокрема на частині вулиць Верхній Вал, Вознесенський узвіз, Січових Стрільців, Ярославів Вал, Богдана Хмельницького, Володимирська, Павла Скоропадського, Антоновича, Саксаганського, Еспланадна, Басейна, Набережно-Хрещатицька, бульвар Лесі Українки.
Для розміщення майданчиків є кілька правил:
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві 5 листопада 2024-го згорів ресторан японської та європейської кухні "Євразія" на Берестейському проспекті. Пожежа почалася на другому поверсі закладу. На щастя, жертв та постраждалих і немає, проте будівлю, схоже, знищено майже повністю - і чи ресторан відновиться, сказати наразі складно.
Також ми розповідали, що у Києві виставили на продаж ресторан "Вітряк" (нині - "Mill Hub") на проспекті Глушкова. Він існує з 1967 року, і зберіг частину найперших інтер'єрних рішень та оздоблення. Та найціннішим є панно "Вітер" на його фасаді авторства київської художниці-шістдесятниці Алли Горської. Це єдина монументальна робота мисткині, що збереглася у столиці та, вірогідно, у світі: інші опинились в окупації та були знищені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.