В Кличка показали, як хочуть забудовувати Старокиївську гору паркінгом та новим мостом

Після затвердження проєкту вже ніщо не завадить розпочати чергове велике будівництво на історичній землі Києва, що займає дві гори, звідки починалося місто за часів Ярослава Мудрого, та ще й частину Пейзажної алеї

історія Києва Старокиївська гора історична пам'ятка
Територія Старокиївської гори охороняється ЮНЕСКО, проте це не заважає бажанню міської влади "ефективно використовувати міські землі"

На сайті Київради з’явився проєкт рішення щодо затвердження детального плану території (ДПТ) по провулку Киянівському у Шевченківському районі Києва. Це та сама територія на Старокиївській горі, що охороняється UNESCO, просто під Пейзажною алеєю та неподалік від каменя з написом "Откуда єсть пошла Руська земля", про забудову якої першим написав Інформатор. Там планують звести підземний паркінг та ще один "міст Кличка". І саме її детальний план є основним документом, що регламентує розміщення об’єктів містобудування та відведення земельних ділянок для будівництва.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту ДПТ по провулку Киянівському. Його вніс Департамент містобудування та архітектури КМДА. Територія має площу 2,37 га та розташована в максимально історичній місцевості - це квартал, обмежений Вознесенським узвозом, Киянівським провулком, вулицею Дегтярною, горою Дитинкою, Пейзажною алеєю, вулицею Великою Житомирською та Львівською площею. Згідно з документом, наразі на ній розташовані споруди гаражного кооперативу, незаселений житловий будинок та зелені насадження. 

Про історичну та археологічну цінність території у проєкті ДПТ не йдеться, проте вказані головні причини зацікавленості нею. Зокрема, ефективне використання міських земель "згідно Генплану міста", організація транспортного обслуговування, інженерного обладнання, освоєння підземного простору, благоустрою та озеленення і, звісно, охорона, збереження і навіть "поліпшення стану навколишнього середовища". Щодо майбутнього паркінгу, то, як зазначається у проєктному рішенні, він має вирішити відразу дві з найгостріших проблем Києва - забезпечення населення укриттям та зберігання автівок у центрі міста.

Як розвивалися події з плануванням забудови Старокиївської гори

Як повідомляв Інформатор, про те, що на Старокиївській горі, просто під Пейзажною алеєю та каменя з написом "Откуда єсть пошла Руська земля" планують побудувати підземний паркінг та ще один міст, стало відомо 31 жовтня. Землі, де планують будівництво, є культурним шаром міста Ярослава Мудрого, історичним ландшафтом київських гір і річки Дніпро, ще й культурним шаром Копирева Х-ХІІІ століть. При цьому все хочуть "прикрити" створенням "зеленої зони".

Про нове цинічне будівництво просто у середмісті Києва розповіла депутатка Київради Євгенія Кулеба у Facebook. Вона повідомила, що в Кличка запланували звести підземний паркінг на Старокиївській горі, прото під Пейзажною алеєю і біля каменя з написом "Откуда єсть пошла Руська земля". Поряд з цим паркінгом заплановано звести ще один пішохідний міст. Він, ймовірно, вестиме з верхнього рівня Пейзажної алеї на нижній - провулка Киянівського, просто у паркінг. 

Також Інформатор розповідав про те, що у Солом'янському районі Києва на місці спорткомплексу "Локомотив" побудують багатофункціональний центр для залізничників "Локо Сіті". Комплекс було знищено ворожою ракетною атакою на Київ ще 23 січня 2024 року. А проєктувати новий центр допомагатиме американський філантроп Говард Баффетт, син мультимільярдера Уорена Баффетта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ