Буданов, сова і кіт: на Подолі з’явився мурал, присвячений українським розвідникам

Витвір вуличного мистецтва створили сестри Фельдман, чиї роботи можна побачити на Нижньому Валу, Майдані Незалежності, Рейтарській

мурал
Стінопис можна побачити на вулиці Введенській,6, неподалік від кінотеатру "Жовтень"

У Києві на вулиці Введенській,6, на стіні одного з будинків з’явився мурал на честь очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова. Це не перший стінопис столиці, присвячений відомим військовим - у травні 2024 року був створений мурал із Залужним. Проте це досить незвичне втілення образу захисника України.

Загалом ідея муралу — зобразити подвиг бійців ГУР, які ризикують і завжди йдуть уперед, повідомила 14 жовтня 2024 року пресслужба ГУР України. Хоча центральний персонаж - це очільник ГУР Кирило Буданов, на руках якого сидить кіт, над головою символ української розвідки - сова, а навколо ромашкове поле. 

“Стінопис створили сестри Ніколь та Мішель Фельдман. Роботами художниць, лауреаток міжнародних мистецьких нагород прикрашено багато споруд у різних містах. Авторки розповіли, що вирішили створити цю роботу як данину поваги українським розвідникам: тим, які сьогодні б’ються за українську незалежність, і тим, хто повернувся з поля бою на щиті”, - повідомили в ГУР.

За словами художниць, мурал присвячується тим воїнам, які зараз захищають Україну. Тут відображений герой України, і в той самий час це образ просто українця - справжнього та сміливого, який йде і нічого не боїться. Ця людина несе велику відповідальність, і це насправді важко.

Ромашкове поле символізує життя, а обірвані пелюстки на деяких квітах - втрати українського війська. Щодо кота, ймовірно, це відомий “розвідник” Гюнтер, який мешкає у приймальні Буданова. 

Чи потрібні Києву єдині правила створення муралів?

Нагадаємо, Інформатор і собі долучився до дискусії, пов'язаної зі створенням муралів у Києві. Ми розпитали відомих київських митців, причетних до створення муралів: чи обмежуватиме творчість наявність подібних правил, і чи так вже необхідні узгодження.

Також ми розповідали про той самий мурал із Грушевським, який створили наприкінці березня у Святошинському районі. Його особливістю, так само як і у випадку з Залужним, є створення вже після ембарго від Київради на будь-які мурали. Варто зазначити, що сама особистість на муралі вже є певним викликом: "а спробуйте-но зафарбувати Грушевського!" - так само відбулося і з Залужним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube