Брав 40 тис. грн щотижня з маршрутників: директору служби перевезень КМДА повідомлено про підозру

Керівництво комунального підприємства, що проводить перевірки міських перевізників, вигадало простий, але дієвий засіб вимагання грошей

транспорт хабар
Безпідставними перевірками створювались умови для отримання хабаря, кажуть правоохоронці

Директору Комунальної служби перевезень КМДА повідомлено про підозру - так закінчилась афера цього комунального підприємства, яка “працювала” упродовж 2024 року. До повноважень КП належить проведення перевірок перевізників, за результатами яких складаються документів про відповідність чи невідповідність автобусів для здійснення пасажирських перевезень у столиці. Проте пройти таку перевірку з часом стало майже неможливо.

Як повідомляють у прес-службі Київської міської прокуратури, директор Комунальної служби перевезень КМДА забезпечив безпідставне проведення перевірок одного з перевізників. Результати для того виявилися невтішними - дозволу на работу йому не дали, мовляв, транспортний засіб не відповідає вимогам. Вже згодом виявилося, що таким чином створювалися умови для отримання від підприємця неправомірної вигоди, а участь у цій схемі брав і заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації.

“Упродовж 2024 заступник начальника Департаменту транспортної інфраструктури ініціював в односторонньому порядку розірвання з підприємством договору на перевезення на одному з міських автобусних маршрутів. Як підставу для розірвання угоди використали результати безпідставно ініційованої перевірки роботи цього перевізника. Після цього, тимчасовим перевізником на маршруті визначили компанію, директор якої мав зв’язки із посадовцем КМДА”, - повідомили у Київській міській прокуратурі.

Звісно, перевізник, з яким розірвали угоду, пішов у пошуках правди до міської адміністрації, проте там його той самий заступник начальника Департаменту направив до директора підприємства, яке стало тимчасовим перевізником, для пошуку "компромісу". Компромісом виявилися 40 тисяч гривень, які “старий” перевізник мав щотижня виплачувати за право працювати на маршруті. 

Наразі повідомлення про підозру отримав не тільки директор служби перевезень КМДА за систематичне вимагання грошей від київських перевізників. Компанію йому склали заступник начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та керівник приватного транспортного підприємства, яке стало тимчасовим перевізником. За інформацією прокуратури, у ході досудового розслідування задокументовано сім фактів отримання неправомірної вигоди на загальну суму 280 тис. гривень.

В Україні запустили портал автобусних перевезень

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що в Україні діє портал автобусних перевезень — autobus.gov.ua. Він має підвищити якість та безпеку надання послуги. На порталі можна знайти 1 235 маршрутів. Зокрема, тут пасажири можуть обрати легального та перевіреного перевізника, спланувати безпечний маршрут, дізнатись, який пункт пропуску буде перетинати автобус та чи можна розраховувати на відсутність фізичних черг.

Крім того, ми писали, що на Київщині за перше півріччя 2024 року послугами перевізників скористалися 17 мільйонів пасажирів. За оцінками експертів, понад 10% із них – пільговики. Загалом наразі функціонує 549 автобусних маршрутів, які охоплюють території області та з’єднують їх із Києвом.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube