Користуючись дефіцитом місць для поховання, жінка пропонувала за винагороду підібрати чужу покинуту могилу, за якою ніхто не доглядає
Проблема з дефіцитом місць захоронення є невичерпним джерелом для корупції у тих чи інших масштабах. А з огляду на рівень смертності, який в Україні найвищий у світі, вона тільки посилюватиметься. Тому і виникають кримінальні історії з продажем дозволу на підзахоронення в чужу могилу, як сталося на Південному кладовищі Києва.
За інформацією прес-служби поліції Києва, правоохоронці затримали співробітницю кладовища від час отримання винагороди за “вирішення питання”. За тисячу доларів жінка мала допомогти киянину з пошуком місця поховання для померлого родича. З новими ділянками для захоронення на Південному кладовищі, як і на більшості київських цвинтарів, проблеми. Але вихід є завжди, особливо, коли він “підкріплений” грошима.
“Коли до працівниці Південного кладовища звернувся чоловік з питанням виділення місця для поховання померлого, зловмисниця повідомила, що кладовище є напівзакритим, тому лише можливе підзахоронення у родинну могилу. Але за грошову винагороду в сумі 1000 доларів вона зможе вплинути на службових осіб комунального підприємства, й підшукати чужу могилу, за якою давно ніхто не доглядає”, - повідомляють у поліції.
Треба зазначити, що це досить розповсюджена цвинтарна тема. Щоправда, для підзахоронення потрібний доказ родинних зв’язків, але за гроші можна обійтися будь-яким старим свідоцтвом про смерть. Нещодавно було скеровано до суду справу доглядача Жулянського кладовища, проте у нього за ті ж самі послуги були інші розцінки - вже три тисячі доларів.
Щодо працівниці Південного кладовища, наразі їй повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
Як розповідав Інформатор, виконувач обов’язків доглядача кладовища у Пущі-Водиці впродовж 2020-2023 років не контролював роботу прибиральників кладовища, які насправді не виконували свою роботу. Проте їм з міського бюджету безпідставно нараховували заробітну плату. Фактично «мертві душі» отримали зі столичного бюджету понад 1,5 млн грн, що призвело до завдання Київській міській раді майнової шкоди на цю суму. Наразі триває досудове розслідування. Доглядачу загрожує до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Крім того, ми розповідали про киянку, яка представилася співробітницею департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міської ради та запропонувала переселенці з Луганської області «допомогти» швидше отримати ордер на соціальне житло. За свої послуги помічниця забажала отримати 6 тис. доларів.
Шахрайка повідомила, що гроші необхідно надавати двома частинами: 3 тисячі доларів при подачі документів та ще 3 тисячі доларів після отримання ордера на житло. Її затримали під час передачі та отримання першої частини неправомірної вигоди. Обвинувальний акт щодо злочинниці передано до суду, а сама вона перебуває під вартою. Їй загрожує до 8 років в’язниці з конфіскацією майна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.