Битва за Гідропарк: ГПУ вимагає від київських комунальників скасувати хибні обмеження

Читать на русском

Офіс генпрокурора вже виграв в двох інстанціях позови проти КП "Плесо", де вимагає скасувати безглузді обмеження, з яких випливає, нібито бізнес може працювати на "нерозміченій" частині водно-рекреаційного фонду столиці

Читать на русском
Судовий позов прокуратури проти київського КП "Плесо"
Офіс генпрокурора вже виграв позови проти КП "Плесо" у двох інстанціях

Офіс генпрокурора вже виграв в двох інстанціях позови проти КП "Плесо", де вимагає скасувати безглузді обмеження, з яких випливає, нібито бізнес може працювати на "нерозміченій" частині водно-рекреаційного фонду столиці

Генпрокуратура та київське КП "Плесо" кілька років б'ються в судах. Комунальники встановлюють прибережні "захисні смуги", щоб обмежити бізнес-активність біля найцікавіших з точки зору підприємництва водних рекреаційних зон, а правоохоронці, навпаки, наполягають, що подібне обмеження безглузде, оскільки відповідні обмеження і без КП "Плесо" діють біля будь-яких водних об'єктів. Ба більше: в ГПУ наполягають, що відповідна діяльність київських комунальників шкідлива, оскільки створює хибне враження - мовляв, якщо тут робити базу відпочинку "не можна", то це, нібито, можливо в іншому місці.

Як випливає з матеріалів судової справи, ще 2021 року КП "Плесо" залучило до розробки проєкту землеустрою щодо встановлення меж водоохоронної зони ТОВ "Гео-Макс". За це воно сплатило 3,2 млн грн. Вказали мету - "запобігти забрудненню, засміченню та виснаженню водних ресурсів". Охоронну зону, яку зрештою встановило ТОВ, мали розглянути на засіданні Київради, а тоді - внести до Держземкадастру та "інформувати" про обмеження у використанні землі усіх, хто мав би до неї стосунок (землевласників, фізичних та юросіб). Йшлося загалом про 5 об'єктів:

  • Пляж "Центральний" (829 метрів, Труханів острів);
  • Пляжі "Передмістна слобідка" і "Золотий" (1570 м., Венеціанський острів, або "Гідропарк");
  • Пляж "Веселка" (253 м., вул. Микільсько-Слобідська);
  • Зона відпочинку "Наталка" на Оболоні.

Проєкти землеустрою по трьох пляжах, які є найбільш цікавими для бізнесу (ті, що на Трухановому та Венеціанському островах) КП "Плесо" затвердило у вересні 2022-го. Дані внесли до Держземкадастру, пише видання Київвлада. А вже у листопаді того ж року ГПУ висловила претензії до угоди із землевпорядниками: поінформувала Київраду про "можливі порушення" при її заключенні та попросила повідомити, чи її було оскаржено. У Департаменті (тоді - ще Управлінні) екології КМДА відповіли: документи вважають чинними та відповідними законодавству.

Відтак, у січні 2023-го Офіс генпрокурора подав позов до Госпсуду столиці з вимогою визнати угоду про встановлення "охоронних зон" недійсною. Накази КП "Плесо" просили скасувати, відомості з Держземкадастру - прибрати, а ТОВку, яка розробляла проєкт, - зобов'язати повернути 3,2 млн грн, сплачені за роботу. Аргументи прокурорів були такими: обмеження госпдіяльності для островів чинне "за замовчуванням", тож окремі проєкти, щоб це ще раз підтвердити, не потрібні.

"(а оскільки ширина захисних смуг визначена цілком конкретно, то) створюється хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на іншій території цих островів", - зазначили прокурори.

У КП "Плесо" відповіли: закони не містять заборони на виготовлення землевпорядної документації на островах. Відтак, комунальники наполягають на тому, що дані від упорядників необхідні, щоб організувати роботу "ввірених підприємству пляжів".

Втім, аргументи комунальників суддів не вразили: у липні 2023-го Госпсуд частково задовольнив вимоги ГПУ (відмовили лише в частині повернення коштів упорядниками). А 28 лютого 2024-го Північний апеляційний госпсуд повторно відмовив КП "Плесо" у задоволенні апеляційної скарги. У комунальників є ще одна можливість довести правоту - у касаційній інстанції, втім, даних про оскарження двох рішень КП "Плесом" ще немає.

У КП "Плесо" обіцяють не витрачати зайвих коштів, втім, продовжують "ловити" підозри

Нагадаємо, в середині лютого у КП "Плесо" пообіцяли не витрачати кошти на благоустрій водних об'єктів та створення нових відпочинкових зон біля озер та ставків до кінця війни. Так підприємство відреагувало на публікацію Інформатора, у якій йшлося про особливості Стратегічного плану розвитку КП "Плесо". Зазначимо, у документі, що досі є у відкритому доступі, було відображено наміри реконструювати русло річки "Либідь" (ціна питання до 200 млн грн на найближчі роки) та провести благоустрій київських пляжів (до 300 млн грн).

А напочатку лютого 2024-го правоохоронці зацікавилися діяльністю заступника генерального директора з питань капітальних вкладень КП "Плесо". Настільки, що вже передали до суду обвинувальний акт, за яким колишньому посадовцю загрожує до 5 років тюрми. Колишнього чиновника підозрюють у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки. Мова йде про гроші, які виділяли з бюджету Києва на розчистку струмка Вершинка у Солом’янському районі Києва.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Заява про наближення України до вступу до Євросоюзу та офіційне приєднання Швеції до НАТО - це кроки, які викликають великий інтерес. Як український політолог Андрій Золотарьов оцінює ці події? Чи настане день, коли Україна вступить у Північноатлантичний альянс і під якими умовами це може статися? Дізнайтеся більше в нашому захопливому інтерв'ю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.