Інженеру загрожує до 5 років в’язниці за збитки по розчистці озера Гнилуша в Києві: що пішло не так

Читать на русском

Спеціалісту з технічного нагляду КП «Плесо» повідомили про підозру через перерахування 1,3 млн грн за розчистку озера Гнилуша в Дарницькому районі, хоча необхідна для цього спеціальна техніка не використовувалася.

Читать на русском
тендер, КП Плесо, Київ
До документів могли внести неправдиву інформацію

Спеціалісту з технічного нагляду КП «Плесо» повідомили про підозру через перерахування 1,3 млн грн за розчистку озера Гнилуша в Дарницькому районі, хоча необхідна для цього спеціальна техніка не використовувалася.

Між КП «Плесо» та підрядною організацією було укладено договір для проведення днопоглиблюваних робіт. Для цього компанія мала використовувати спеціальну техніку. Інженер був зобов’язаний особисто перевіряти обсяги та якість робіт. Про це 12 березня повідомила Київська міська прокуратура.

За даними Київської міської прокуратури, у червні 2019 року представник КП «Плесо» підписав документи, за якими підрядник отримав 1,3 млн грн. В цих документах йшлося про використання спеціальної техніки під час розчистки озера, хоча вона нібито не використовувалась. 

«Згідно судової будівельно-технічної експертизи загальна вартість невиконаних робіт становить понад 330 тисяч гривень. Наразі інженеру з технічного нагляду КП «Плесо» повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу», - повідомили в прокуратурі.

Підозрюваному загрожує покарання до 5 років в'язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

«Слідство триває. В ході слідства буде надано правову оцінку діям підрядника та іншим службовим особам КП «Плесо»», - заявили правоохоронці.

Що відомо про тендер та фірму-підрядника

За даними системи публічних закупівель Prozorro, у червні 2018 року КП «Плесо» оголосило тендер на розчистку та благоустрій озера Гнилуша. За ці роботи готові були заплатити понад 21,7 млн грн. 

Тендер оголосили у червні 2018 року.
Тендер оголосили у червні 2018 року.

 

Заявки на участь у конкурсі подали 5 компаній: «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС» (який був у «чорному списку АМКУ), «ІНДУСТРIАЛЬНI ТА ГIДРОТЕХНIЧНI IНЖЕНЕРНI РIШЕННЯ», «Мостобудівельне управління №1», «ДИЗАЙН-АРХІТЕКТУРА-РЕКОНСТРУКЦІЯ-БУДІВНИЦТВО» та «СОПРО-СЕРВІС». Більш вигідні пропозиції чомусь відхилили й тендерний комітет вирішив, що потрібно укласти угоду з останнім учасником.

До відбору дійшли не всі учасники.
До відбору дійшли не всі учасники.

 

До угоди вносили зміни, зокрема вартість робіт зменшили з 21,7 млн грн до 1 млн 376 тис. 416,84 грн.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, приватне підприємство «СОПРО-СЕРВІС» зареєстрували понад 19 років тому у квартирі у Святошинському районі Києва. Керівником, бухгалтером та засновником є одна особа – киянин Іван Сердюк.

Окрім тендеру КП «Плесо» підприємство отримувало замовлення від КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Печерського району» на ремонт бетонних конструкцій вартістю понад 4 млн грн. 

Інформатор писав, що на Хрещатику та Липській у Києві відремонтують будинки за рахунок бюджету.

Ми завітали до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де ми поспілкуємося з Дмитром Лубінцем. Обговоримо майбутні вибори у Росії та їх організацію на тимчасово окупованих територіях України. Хто несе відповідальність за залучення українців до голосування за президента РФ? Обговоримо також посилення мобілізації та ротацію військових. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше від Дмитра Лубінця.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.