У Києві шукають лайфгардів-рятувальників - чи відкриють пляжний сезон і коли саме

Читать на русском

2023 року Рада оборони Києва вирішила не дозволяти офіційно купатися у водоймах столиці через часті обстріли: з'ясувалося, що пляжі не обладнані навіть примітивними укриттями

Читать на русском
Київ винаймає лайфгардів для роботи на пляжах
Рятувальникам платитимуть по 100 грн за годину роботи

2023 року Рада оборони Києва вирішила не дозволяти офіційно купатися у водоймах столиці через часті обстріли: з'ясувалося, що пляжі не обладнані навіть примітивними укриттями

У Києві у лютому шукають рятувальників на воді, або, по-сучасному - лайфгардів. Оголошення виставили навіть попри те, що минулого року у столиці купальний сезон так і не було відкрито - Рада оборони міста прийняла відповідне рішення, виходячи з того, що на пляжах Києва немає укриттів. Кожен лайфгард пройде теоретичні і практичні навчання, а за свою роботу отримуватиме 100 грн на годину.

Про пошук повідомляє спеціальний сайт, створений для аплікантів, lifeguard.kyiv.ua. Згідно з оголошенням, усім рятувальникам пропонують офіційне працевлаштування з гнучким графіком роботи на будь-якому з пляжів Києва. Робота складе від 100 грн за годину - що, за умови роботи з 10 години ранку до 19 вечора з перервою на обід складе 800 грн на добу, чи від 16 тис грн на місяць.

Багато робочих місць не буде - так, на сезон 2021 року Київ винаймав лише 120 лайфгардів на 26 рятувальних постів. Тож до кандидатів є певні умови: вік має бути не меншим за 18 років, кожен має пройти реєстрацію на сайті, скласти нормативи та пройти співбесіди (заплановано на квітень). У травні на майбутніх лайфгардів чекає проходження теоретичного курсу з порятунку життя на воді, а також практика. По завершенні усіх заходів їх зарахують до лав лайфгардів, і з травня по вересень запропонують роботу на одному з київських пляжів.

Цікаво, що перший раз рятувальників у новому визначенні винаймали 2018 року. І з того часу вимоги до лайфгардів стали більш суворими: раніше на роботу запрошували юнаків від 16 років, а єдиними тестами, що складали апліканти, - були вправи у басейні та співбесіда, що підтверджувала психоемоційну підготовленість претендента на таку роботу.

Втім, чи буде відкрито пляжний сезон у Києві 2024 року, достеменно невідомо. Рік тому, у травні 2023-го, Рада оборони Києва на засіданні вирішила офіційно не відкривати пляжний сезон з 1 червня, як роблять у Києві зазвичай. Причиною назвали відсутність на пляжах столиці навіть найпростіших укриттів. Зважаючи на те, що Рада оборони підходить до питань безпеки з формалістичної точки зору (наприклад, попри численні прохання припинити зупиняти міський транспорт під час оголошення повітряних тривог), навряд чи вона змінить свої підходи і цього разу.

Втім, є невелика ймовірність того, що міська влада визначить особливів заходи безпеки для пляжників. До прикладу, на час оголошення повітряної тривоги тих із них, хто знаходиться на муніципальніх ("офіційних") пляжах, де працюють лайфгарди, проситимуть вийти з води і пройти до найближчих укриттів. Саме це, ймовірно, і будуть робити рятувальники, яких нині винаймає міська влада. У такому разі, купальний сезон таки буде відкрито - з 1 червня по початок вересня.

Рятувальники Києва: ставлять рекорди та визволяють тварин

Нагадаємо, Інформатор розповідав восени 2023 року, що у Києві рятувальник Володимир Сковородка пробіг 50 кілометрів в бойовому спорядженні пожежного, що важить понад 25 кг, та встановив рекорд України. Після рекорду рятувальник пробіг ще 12,7 кілометрів. Цей забіг Володимир присвятив пам'яті загиблих колег-рятувальників, щоб привернути увагу суспільства та нагадати, що саме працівники ДСНС приходять українцям на допомогу першими саме тоді, коли вона їм життєво необхідна.

А напочатку 2024 року в Ірпені під Києвом чоловік врятував собаку з крижаної води. Мужність проявив працівник КП "Управління благоустрою міста" Віктор Школьник, який, щойно побачивши собаку, не гаяв часу та поповз за ним слизькою кригою. Зазначимо, що на вулиці у той момент температура сягнула -13С.

У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з «ухилянтами» і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.