У київському КП Плесо обіцяють не витрачати гроші на річку Либідь та пляжі, проте бюджети навіщось збільшено в чотири рази

Гроші, які КП "Плесо" може освоювати в рамках виконання своїх повноважень, зросли більше, ніж вчетверо з відносно "мирного" 2021 року

КП Плесо і утримання водних об'єктів у Києві
У КП "Плесо" обіцяють, що найближчим часом не будуть витрачати великі бюджети. Втім, така можливість є - грошей вчетверо більше, ніж до повномасштабного вторгнення

У КП "Плесо" пообіцяли не витрачати кошти на благоустрій водних об'єктів та створення нових відпочинкових зон біля озер та ставків до кінця війни. Так підприємство відреагувало на публікацію Інформатора, у якій йшлося про особливості Стратегічного плану розвитку КП "Плесо". Нагадаємо, у документі, що досі є у відкритому доступі, було відображено наміри реконструювати русло річки "Либідь" (ціна питання до 200 млн грн на найближчі роки) та провести благоустрій київських пляжів (до 300 млн грн).

"Стратегічний план КП „Плесо“, нині тиражований у ЗМІ, не є актуальним станом на 2024 рік, а більшість запланованих у ньому робіт відтерміновано. План розроблявся на початку 2022 року з перспективою у три роки. У зв’язку із повномасштабним вторгненням та викликами, які з цим пов’язані, план зазнав чимало змін та скорочень у сфері капітальних ремонтів елементів благоустрою, підпорядкованих КП", - розповіли чиновники на сторінці КП "Плесо" у Facebook.

Бюджетна хитрість "екологічних" чиновників

Згідно з публікацією комунальників, у планах на 2024 рік - передовсім утримання, оборона та обслуговування водних об'єктів та земель водного фонду, "покращення їх рекреаційних якостей та екологічного стану". Але зазначимо, що з "довоєнних" років бюджети на екологію Києва було суттєво збільшено: так, в бюджеті на відносно "мирний" (принаймні, для Києва) 2021 рік Управління екології та природних ресурсів отримало бюджет у 787,6 млн грн. Йдеться про загальний і спецфонди разом узяті, причому з другого, спеціального фонду (не гарантованого) мали отримати чи не половину усіх коштів. Відтак, на благоустрій мали витратити півмільярди гривень.

А от у бюджеті на 2024 рік за бажання можна віднайти кошти і на річку Либідь, і на благоустрій пляжів. Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, якому підпорядковується КП "Плесо", отримав на 2024 рік чималу суму коштів обсягом 2,3 млрд грн: з них 1,7 млрд із загального фонду і ще 563 млн - зі спеціального. Це більше, ніж у 4 рази, за "довоєнні" бюджети. При цьому в графі "організація благоустрою населених пунктів" значиться 2 млрд грн "з копійками" - відтак, згідно з бюджетним розписом, певні плани у Департаменту напевно є. Причому у порівнянні з 2021 роком їх можна збільшити у чотири рази.

Також, що характерно, сума у бюджеті на функціонування Департаменту (рік тому він був Управлінням екології та природніх ресурсів КМДА) на 2024 рік збільшилася, і досить суттєво. У бюджеті на 2023 рік на його функціонування було виділено 1,4 млрд грн (плюс ще 184 млн зі спецфонду), а на благоустрій можна було витратити лише 1,5 млрд грн. Відтак, бюджет на цілі, про які йшлося у Стратегічному плані розвитку КП "Плесо", лише за рік зріс на чверть.

Також про відсутність намірів зі скорочення діяльності свідчить гранична чисельність штатних одиниць, розписаних на підприємство рік тому та на 2024 рік. Вона однакова, і складає 697 співробітників.

Від яких саме робіт відмовилося КП "Плесо"

Зазначимо, Інформатор повідомляв про стратегічні плани КП "Плесо" таке: на 2024-25 роки у Києві планували облаштувати чимало зон відпочинку біля водойм. Зокрема, зробити реконструкцію пляжної зони на Березняках, а також біля озер на Теремках і озера "Сонячне" на Позняках. Проведення цих робіт коштувало б міському бюджету загалом до 300 млн грн.

Крім того, у планах було відображено наміри КП "Плесо" провести реконструкцію гідротехнічних споруд річки "Либідь". На ці потреби у 2024-2025 рр. у бюджеті підприємства мали б виділити суми у 40, 58 та 55 млн грн. Ще близько 40 млн грн було б витрачено на розчистку русла. Зазначається, що якщо не робити цього, річка може затопити колектори і навколишні території.

Дивіться також відео про те, як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube