Битва за екопарк в Осокорках: в Києві будмайданчик охороняють військові

Читать на русском

Яке відношення захисники мають до скандального будівництва – не відомо.

Читать на русском
Київ, Осокорки, ЖК
Кияни намагають захистити зелену зону від знищення

Яке відношення захисники мають до скандального будівництва – не відомо.

Департамент транспорту Київради починає будувати дорогу через екопарк. Це дорога до нового майбутнього мікрорайону на території заповідника. Про це повідомила у соцмережі депутатка Київради Ксенія Семенова. 

За її словами, забудовник – компанія «Stolitsa Group» продовжує будувати в зоні, куди військові не пускають нікого, крім будівельників. Досі не відомо, на яких підставах військові охороняють приватне будівництво. 

«Тим часом ручна ГО забудовника намагається скасувати статус природно-заповідного фонду на території, яка є в проекті Сталіци груп і запланована під забудову, - повідомила Ксенія Семенова. - Замість того, щоб зафіксувати межі об‘єкту ПЗФ в кадастрі, департамент і частина депутатів знову починають вступати в дискусію про те, чи треба зберігати водно-болотні угіддя в Києві, чи віддати все партнерам мера».

Нагадаємо, що організація, яка відстоює ідею створення екопарку на осокорівських луках — це ГО «Екопарк Осокорки». З 2005 року її активісти захищають територію водно-болотних угідь на лівому березі від забудовників.

Але в жовтні 2021 року з’явилася інша громадська організація – «Національний парк збереження та збагачення флори та фауни «Осокорки». За два тижні після реєстрації вона вже презентувала в Київраді створення парку на меншій території, ніж це пропонує «Екопарк Осокорки».

 

Чиновникам сподобалася альтернативна пропозиція. Заступник Кличка Микола Поворозник заявив, що місто готове пошукати інвестора для альтернативного варіанту парку. Чиновник заявив, що «наступним кроком має стати винесення проєкту створення парку «Осокорки» на інвестиційну комісію».

Зараз, за словами депутатка, «активіст за викликом і гопнік приходить відстоювати інтереси забудовника в формі ЗСУ, з шевроном Третьої окремої штурмової бригади».

Чому кияни борються за створення екопарку

Як писав сайт LIGA.Life, територія «Екопарку Осокорки» поділена на шість ділянок. Дві з них - "Озеро Тягле" та "Осокорківські луки" - вже визнані ландшафтними заказниками місцевого значення.

Битва за екопарк в Осокорках: в Києві будмайданчик забудовника охороняють військові 1

Ділянка, де триває будівництво, лише очікує на свій природоохоронний статус. Територію довкола озера Небреж пропонують визнати міським парком.

Ще два ландшафтні заказники "Осокорківські луки-1" та "Осокорківські луки-2", а також парк "Міжозерний" чекають на ухвалення відповідного статусу від Київради. Усі ці шість ділянок утворюють "Екопарк Осокорки", за збереження якого борються кияни.

За даними активістів ГО «Екопарк Осокорки», боротьба за луки почалася у 2005 році. Тоді кияни «знесли перший паркан, яким забудовник відгородив доступ до озера Небреж».

«У 2009-му році за часів мера Черновецького та його одіозної «молодої команди» о третій годині ночі, просто з голосу приймається скандальний «Детальний план території (ДПТ) району Осокорки», який повністю суперечить чинному Генеральному плану міста та дозволяє житлову забудову всієї природохранної території навколо озера Небреж, де згідно Генплану передбачено облаштування великого рекреаційного гідропаркового комплексу», - йдеться у повідомленні на сайті активістів. 

Першим спірну територію хотів забудувати висотками банк «Аркада». Проте почалася фінансова криза та у 2020 році НБУ визнав банк банкрутом. З часом, естафету підхопив інший забудовник - Stolitsa Group і забажав створити житловий комплекс H2O. 

Такий ЖК планують збудувати
Такий ЖК планують збудувати

З появою петицій кияни одразу звернулись до Київради з пропозицією створити ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків. Цю петицію підтримали 11 тисяч 156 киян.

Битва за екопарк в Осокорках: в Києві будмайданчик забудовника охороняють військові 3

З 2017 по 2021 роки боротьба між забудовником та активістами набрала обертів. Кияни писали клопотання в прокуратуру Києва, Генеральну прокуратуру України, НАБУ, Київраду та КМДА. Вони вимагали скасувати дозволи на будівництво біля озер та рішення Київради про затвердження ДПТ (детального плану території) району Осокорки.

Битва за екопарк в Осокорках: в Києві будмайданчик забудовника охороняють військові 4

Також почався збір голосів під новою петицією щодо заборони проїзду будівельної техніки до «Екопарку Осокорки». Вона також зібрала необхідну кількість голосів. Однак 2 листопада стало відомо, що транспортна комісія КМДА відхилила прохання киян. Інформатор писав, чому кияни виступають проти будівництва ЖК в екопарку Осокорки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.