Петицію, яку підписали майже 7 тисяч киян щодо заборони проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки відхилено: подробиці будівельного скандалу

Читать на русском

Забудовники у Києві зазіхнули на природоохоронну територію на Осокорках

Читать на русском
В Київраді відхилили петицію щодо заборону проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки
В Київраді відхилили петицію щодо заборону проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки

Забудовники у Києві зазіхнули на природоохоронну територію на Осокорках

Транспортна комісія КМДА відхила петицію щодо заборони проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки. Петиція зібрала 6763 голосів киян. Що буде далі поки невідомо, але ця новина неабияк обурила активістів, які відстоювали екопарк.

Будують попри заборону

Про відхилення петиції повідомили в телеграм-каналі «Цегла».

«Нагадаємо, що з квітня 2022 року в м. Києві діє заборона щодо відвідування лісових зон до закінчення воєнного стану. Однак, в Екопарку Осокорки ця заборона поширюється лише на мешканців району та активістів. Будівельна техніка вільно заїжджає до лісової зони та веде незаконне будівництво комплексу H2O», - йдеться в повідомленні.

Автор петиції Дмитро Перов пояснив, що 29 березня 2022 року Розпорядженням київського міського голови Віталія Кличко було заборонено відвідування лісів в м. Києві, зокрема, в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки, за винятком тих, що використовуються Збройними Силами України та спеціальними службами. Строк заборони визначений - до кінця запровадженого в Україні воєнного стану.

«На виконання доручення міського голови було блоковано проїзд та прохід для населення на територію, що на південь від вул. Колекторної. Відповідно до реалізації петиції № 713 "Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків" тут має бути створено Екологічний парк "Осокорки"», - вказано в петиції.

Однак, 30 червня 2023 року, попри пряму заборону міської влади до природної зони було організовано заїзд важкої будівельної техніки. Розпочато незаконне будівництво ЖК H2O на березі озера «Небреж» разом з його поступовим засипанням. Водночас, прохід населення до цієї території залишається блокованим.

«Тобто, фактично будівництво здійснюється під прикриттям заборони на відвідування лісів для населення! Це віроломний акт нахабства київських забудовників, які користуються війною, щоб зробити собі бізнес не може залишатися непоміченим і потребує негайної реакції міської влади!», - заявив автор петиції.

Петиція зібрала 6763 голосів киян і значиться на сайті міської ради як така, що перебуває «на реалізації». Проте, її відхилено.

Що відомо про будівництво ЖК в районі парку Осокорки?

Як повідомляли у виданні "Наш Київ", в столиці влітку цього року ймовірно відновили будівництво житлового комплексу H2O біля екологічного парку Осокорки. Про це також заявив Дмитро Перов, заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини. За його словами, будівельні роботи нині відбуваються на березі озер Тягле та Небреж, що на південь від житлового масиву Осокорки. Він також зазначав, що власник будівельної компанії Stolitsa Group ще до 24 лютого 2022 року намагався забудувати цю територію.

Петицію, яку підписали майже 7 тисяч киян щодо заборони проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки - відхилено 1

Після відновлення будівельних робіт на березі озера Небреж, місцеві жителі влаштували мітинг проти зведення ЖК, викликали поліцію та зупинили один із бетоновозів, який прямував на будову. Мешканці вимагали зупинити будівництво і зберегти цінну природну зону, адже вона має природоохоронний статус, там живуть рідкісні червонокнижні тварини, птахи та рослини. До того ж територія є важливим та єдиним місцем відпочинку для мешканців масиву Позняки.

Як "Екопарк Осокорки" впливає на екосистему міста

Екологиня міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Катерина Полянська розповіла, який вплив територія екопарку має на мікроклімат району — велика зелена зона регулює температуру та очищує повітря. Особливо це актуально для лівого берега, фактично суцільно забудованого багатоповерхівками та промисловістю. Також зона екопарку - це середовище для існування різних тварин та рослин, зокрема й червонокнижних.
Забудова території загрожує довкіллю загалом. Тобто, якщо будівництво триватиме, то це неминуче призведе до знищення природної зони.

Що кажуть у КМДА про збереження "Екопарку Осокорки"

У Департаменті захисту довкілля Київської міської ради підтверджують, що дві ділянки "Екопарку Осокорки" - "Озеро Тягле" та "Осокорківські луки" - мають статус ландшафтних заказників місцевого значення. Догляд за цими територіями та їх збереження здійснюють КП "Плесо" та "Київзеленбуд" відповідно. Також у КМДА запевняють, що ділянку озера Небреж площею 62,5 га включено до таблиці 17 Програми розвитку зеленої зони Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень у центральній частині міста, затвердженої рішенням Київради від 2005 року.

Петицію, яку підписали майже 7 тисяч киян щодо заборони проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки - відхилено 2


Крім того, Управління екології та природних ресурсів КМДА у 2021-2022 рр. схвалило клопотання Київського еколого-культурного центру щодо оголошення ландшафтних заказників місцевого значення "Озеро Мартишів", "Озеро Миколаєве", "Озеро Залевада" та "Озеро Коров'яче" загальною площею 72,14 га. Відповідні проєкти рішень зареєстровані в Київраді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.