Більше, ніж слава: навіщо Кличко знявся у стрічці оскароносного режисера Макдональда

Документальна стрічка про Віталія та Володимира Кличків відкриє фестиваль Sheffield DocFest, що пройде у Британії у середині липня, втім, можна припустити, що міський голова Києва покладає на неї великі сподівання

Навіщо про Віталія Кличка зняли документальну стрічку
Поки що зі стрічки можна побачити лише один кадр - з братами Кличками на верхівці київського хмарочоса

Стрічка про Віталія та Володимира Кличків відкриє фестиваль Sheffield DocFest, що пройде у Британії у середині липня. "Більше, ніж бій" покажуть у межах програми для перших повнометражних документалок, але її режисером став оскароносний шотландець Кевін Макдональд - і це робить подію визначною. А для Кличків ще й визначальною: не секрет, що міський голова Києва будує політичну кар'єру саме на своїй пізнаваності спортсмена. Втім, чи допоможе це цього разу?

Навіщо дерлися на хмарочос

Трейлерів "Більше, ніж бою" у мережі ще нема. Втім, деякі елементи все ж можна роздивитися, якщо дослідити світлини - так, на фото-тизері обидва брати, Віталій у флісці з нашивкою емблеми Києва на біцепсі та Володимир сидять на стільцях навпроти розореного офісу, на великій висоті в середмісті Києва. Скоріше за все, йдеться про висотку "101 Tower", знищену восени 2022 року під час однієї з повітряних атак росіян. Режисер, ймовірно, хотів підкреслити цим характер супротивників. А в Кличка-старшого були власні мотиви, задля чого він пішки дряпався нагору закинутого хмарочоса - всередині немає електроенергії, а користуватись ліфтами після знищення будівлі небезпечно.

Сцену з братами Кличками, світлина з якої є тизером стрічки, ймовірно, знімали на верхівці знищеної "101 Tower" у Києві
Сцену з братами Кличками, світлина з якої є тизером стрічки, ймовірно, знімали на верхівці знищеної "101 Tower" у Києві

Не секрет, що створювати та підтримувати популярність Володимира Зеленського за кордоном, а відтак, і реноме країни загалом допомагають фільм-мейкери та режисери. Власне, найперший (і найкрутіший) з них, Шон Пенн, приїхав до Києва напередодні великого вторгнення, і зняв чудову документальну стрічку "Суперсила" ("Superpower", студія Paramount+) про перші дні великої війни. Крім нього, документалки в Україні знімали ще Кейт Бланшетт, Беар Гріллз та півсотні менш титулованих режисерів та акторів.

Відтак, Віталій Кличко, розуміючи важливість публічної діяльності за кордоном, збільшує кількість та інтенсивність контактів: днями з'їздив на Саміт мерів до Парижу, до цього - виступав на Мюнхенській конференції з питань безпеки. У власній газеті "Кличко - мер" він взагалі публікує фотозвіти про спілкування з сильними світу цього - від колег-мерів до потужних європейських діячів. А от з кінематографом досі якось не складалося: стрічки, в яких згадують міського голову вже не як боксера, а як цілісного політика, знімали, але у короткому TV-форматі і не "для мистецтва", а, радше, заради новин.

Великі виклики для Кличків 

Звісно, раніше документалки були, і навіть дуже круті: німець Себастіан Денхардт зняв фільм "Klitschko" про братів 2011 року. Ще одну стрічку, "Brothers In Arms - The Wars Of The Klitschko", випустили якраз після початку вторгнення, завершивши її тезою про "ще одне важке протистояння" Кличка-мера. І це - не рахуючи численних українських документальних стрічок. Але з оскароносним режисером фільм приречений на успіх.

Для Макдональда це також виклик: свій "Оскар" він отримав ще 1999-го за спортивно-документальну стрічку "One Day in September" ("Один день у вересні", про теракт 1972 року, коли палестинці вбили 11 ізраїльських атлетів під час Олімпійських ігор у Мюнхені). Тож аби нагадати про себе, режисер має зробити щось дійсно визначне.

А значить, можемо привітати Віталія Кличка з чудовим почином: він взяв участь у визначному проєкті. Чи буде він успішним - побачимо вже у липні, коли стрічку покажуть у Шеффілді, на відкритті кінофесту. Втім, тут є декілька пересторог. По-перше, Віталій Кличко є діючим мером, що накладало на нього певні обмеження у словах та діях. Чи буде фільм справді відвертим - питання.

Цікаво, чи включить режисер до стрічки кадри з Володимиром Кличком, який керує танком, що передадуть Україні. Фото: скріншоти з Instagram Володимира Кличка
Цікаво, чи включить режисер до стрічки кадри з Володимиром Кличком, який керує танком, що передадуть Україні. Фото: скріншоти з "Х" Володимира Кличка

Як, скажімо, момент з танком, яким дали покерувати молодшому брату, Володимирові Кличку, під час транспортування техніки до України десь у Німеччині: яким був мотив самого Володимира, окрім як записати цікаве Instagram-відео, і як цю ситуацію пояснять у німецькому Бундесвері? А відтак, чи ризикне режисер включити круті "смажені" кадри до документалки - питання.

По-друге, сам Віталій Кличко відомий своїми "ляпами". Напочатку каденції сам він навіть кпинив з цього, а медійники порадили йому випустити календар з веселими обмовками на кшталт "в мене є два заступники, чотири з яких вже місяць лежать у Кабміні". Тепер ціна помилок значно вища. А от курйозів менше не стало: нещодавно Інформатор писав про те, як від Кличка передали сувенірну футболку африканському спортсменові Мозесу Мухангі, який на батьківщині звинувачується в корупції. Чи про несподівано теплі почуття до англійського ФК "Олдершот Таун", що у п'ятому дивізіоні чемпіонату Сполученого королівства. Доречі, цей символ він надягнув, ймовірно, також через бажання визнання - її до Києва привіз ще один режисер, також документаліст, Енді Дрюрі.

Кличко "перехопив" іноземних гостей президента та намагався зареєструвати на себе "Євромайдан"

Нагадаємо, днями Інформатор написав про те, як Кличко перехопив іноземних гостей президента з Саміту міст і регіонів для свого заходу. Річ у тім, що Володимир Зеленський проводив засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, під "крилом" якого відбувся Другий міжнародний саміт міст і регіонів. До Києва 9 травня запросили понад 250 представників громад з України та Європи. Та найцікавіше залишилося поза лаштунками цього заходу: в Кличка вирішили і собі скористатися з ситуації медійно, "перехопивши" гостей на день раніше.

Також ми розповідали про те, як Віталій Кличко подавав документи для реєстрації на себе кількох товарних знаків. Серед них - як зовсім забуті слогани на кшталт "Да! Кличко" часів "Помаранчевої революції", так і більш новітні - "Об'єднання "Майдан" та "Євромайдан". Причому на обидва останні знаки міський голова Києва подавав документи, ще поки у центрі Києва вирували революційні події - а до трагедії на Інститутській ще залишалося півтора місяці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube