У Києво-Печерській лаврі останки Столипіна хочуть внести до обмінного фонду з рф

Читать на русском

Останки Столипіна можуть обміняти як на полонених бійців ЗСУ, так і на тіла померлих українських діячів

Читать на русском
Києво-Печерська лавра
Останки Столипіна можуть обміняти на полонених ЗСУ

Останки Столипіна можуть обміняти як на полонених бійців ЗСУ, так і на тіла померлих українських діячів

У Києво-Печерській лаврі розмірковують над тим, що робити із похованими останками вбитого в Києві 1911 року прем'єр-міністра Російської імперії Петра Столипіна. Там вважають, що їх можна внести до "обмінного фонду" з росією. Це питання хочуть винести на громадське обговорення. 

Про це журналістам ТСН.ua розповів директор національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко. Він зазначив, що Столипін за життя заперечував українську державність як таку. Тому вже час починати суспільний діалог про те, що потрібно робити з останками.

"Одна з ідей — внести його в обмінний фонд, як би це не виглядало і не звучало. У нас є загиблі герої, у нас є живі герої, які перебувають у полоні. У нас є наші українські видатні діячі, які перебувають у межах рф, які закинуті та ніхто не знає, де вони перебувають. Якщо ми говоримо, що почався процес справжньої незалежності України, він має починатися, зокрема, з повернення наших символів і наших діячів", - сказав Остапенко.

 

Про Столипіна 

Столипін - російський державний діяч, який проводив жорстку політику на зміцнення самодержавства, розпустив Думу, запровадив військово-польові суди, обмежував політичні свободи.Його правління відзначалося жорстокими репресіями, у цей час виникли поняття "столипінська реакція", "столипінська краватка" і "столипінський вагон". Смерть Столипіна настала в результаті тяжкого вогнепального поранення, отриманого під час замаху, що стався 1911 року у київському міському театрі (нині – Національна опера України). Його вбивство до сьогодні залишається однією з найзагадковіших сторінок історії.

У заповіті Столипін зазначив: "Я хочу быть погребенным там, где меня убьют". Отже, міністра вирішили поховати у Києві, а саме - у Києво-Печерській лаврі. Згодом нагробок з могили зняли та перенесли до приміщення Ковніровської дзвіниці на Дальніх печерах. Могилу заасфальтували. Пізніше нагробок повернули на законне місце.

Уже в перші дні після смерті міністра виникла ідея про спорудження йому пам’ятника у Києві. Для цього оголосили збір пожертв. Досить швидко лише громадянами Києва було зібрано потрібну суму. Через рік пам’ятник відкрили на Думській площі. Його знищили у 1917 році – невдовзі після Лютневої революції.

Крісло, в якому сидів Столипін у вечір замаху, знаходиться в музеї МВС України. Вулицю Мало-Володимирську, на якій знаходиться будівля лікарні доктора Маковського, перейменували у Столипінську (нині – Олеся Гончара). Вбивцю Столипіна стратили у 1911 році у Києві на Лисій горі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.