45 чоловіків Київського симфонічного оркестру з квітня 2022 року подорожують світом - Мінкульт пояснив, чому це добре

Читать на русском

У квітні 2022 року Київський симфонічний оркестр виїхав давати концерти до Німеччини. Наразі там колектив і продовжує працювати, не повертаючись додому, а ще й приносить прибуток Україні

Читать на русском
Київський симфонічний оркестр
Фото: Київський симфонічний оркестр. Фейсбук: Kyiv Symphony Orchestra. Колаж: Інформатор

У квітні 2022 року Київський симфонічний оркестр виїхав давати концерти до Німеччини. Наразі там колектив і продовжує працювати, не повертаючись додому, а ще й приносить прибуток Україні

У квітні 2022 року державний музичний колектив виїхав на гастролі до Німеччини. Відтоді не повернувся, та навіть отримає власний концертний зал, про що писало німецьке видання DW. На фоні розмов про ухилянтів Інформатор надіслав запит до Мінкульту, щоб дізнатися, на якій підставі виїхали артисти та чи є інші подібні колективи, що переїхали за кордон. У відповідь нам повідомили, що за 2 роки Київський симфонічний оркестр приніс бюджету України понад 835 тис. грн. 

У Центрі стратегічних комунікацій України запевнили, що напередодні повномасштабного вторгнення оркестр перебував на гастролях у Німеччині, і наша влада закликала артистів залишатися там, щоб представляти Україну в рамках культурної дипломатії. Хоча там трохи помиляються: колектив був на гастролях у країнах Європи, а з квітня 2022 року - виступав у Німеччині. У 2022 році колектив виступав щонайменше у Дрездені, Лейпцизі, Берліні, Вісбадені, Фрайбурзі, Ганновері, Гамбурзі, Гері, Альтенбурзі.

У своїй відповіді Міністерство культури та інформаційної політики України зазначило, що з 10 квітня 2022 року за межі України у складі Київського симфонічного оркестру (ДП "Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України") виїхало 45 чоловіків у віці 18-65 років. Загалом, як раніше повідомляло німецьке видання DW, у колективі понад 70 музикантів. Підстава для виїзду - запрошення німецької концертної агенції для проведення благодійних концертів на підтримку України. При цьому, згідно з інформацією на сайті Оркестру, там всього працює 85 музикантів.

За даними Мінкульту, інші державні колективи, які відносяться до сфери управління Мінкультури, наразі не перебувають за кордоном. Про ті державні музичні колективи, які не підпорядковуються міністерству, у них немає інформації. А з травня 2023 року Київський симфонічний оркестр не отримує державної підтримки.Тобто він її отримав протягом першого року свого перебування у Німеччині. Київський симфонічний оркестр офіційно знаходиться у закордонному відрядженні за рахунок приймаючої сторони. 

Згідно з даними, які надав директор Київського симфонічного оркестру Олександр Зайцев, з 10 квітня 2022 року по 24 червня 2024 року Оркестром було сплачено з власних коштів, отриманих від концертної діяльності, до Державного бюджету України: єдиний соціальний внесок (22%) - 451 тис. 645,72 грн, податок на доходи фізичних осіб (18%) - 271 тис. 303,20 грн, військовий збір (1,5%) - 22 тис. 606,86 грн, податок на прибуток - 89 тис. 675 грн. Всього: 835 тисяч 230 гривень 78 копійок.

Робота Київського симфонічного оркестру у Німеччині

З літа 2024 року державний Київський симфонічний оркестр на 3 роки розміститься у місті Монхайм-на-Рейні у землі Північний Рейн - Вестфалія. На цей час ансамбль стане частиною компанії Monheimer Kulturwerke, яка організовує культурні заходи. У рамках програми заплановано регулярні концерти, майстер-класи та спільні проєкти міста. У 2025 році культурний центр K714, розташований у колишніх цехах фабрики Shell, запропонує оркестру відповідний концертний зал. Підтримує українських музикантів і Берлінський філармонічний оркестр. Він допомагає з організацією виступів та з розміщенням солістів та диригентів. У рамках резиденції заплановано гастролі у Берліні – тричі на рік.

«У музикантів чудова освіта, вони добре роблять свою роботу, а німецька сторона цінує її та оплачує відповідним чином», — каже директор Monheimer Kulturwerke та автор ініціативи Мартін Вітковський.

Навесні 2022 року ансамбль розмістився у місті Гера на сході Німеччини. Покровителькою колективу стала віцеголова Бундестагу Німеччини Катрін Герінг-Еккардт, уродженка цього міста у Тюрингії. Однак згодом перебування ансамблю у Гері опинилося під питанням через фінансові труднощі.

Потрапити на нові концерти у Німеччині за участі колективу з Києва можна буде наприкінці серпня. Зокрема, 21 серпня вони виступлять у Веймарі на концерті пам'яті трагедії Бухенвальду. А 24 серпня - на музичному фестивалі Шлезвіг-Гольштейну у Гамбурзі. 

За словами менеджерки з піару та маркетингу Київського симфонічного оркестру Ольги Циганок, колектив проводить благодійні концерти для української діаспори, у т.ч. концерти для дітей. А учасники колективу регулярно донатять на ЗСУ. А ще вони популяризують класичну музику українських композиторів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.