Київський бар БарменДиктат, де співав Блінкен: Стівен Фрай їв картоплю з рибою, а В'ятрович - слухав Хамермана

Читать на русском

Відомий заклад у середмісті Києва притягує знаменитостей та депутатів, але простим відвідувачам з-за кордону тут не надто подобається

Читать на русском
Чим відомий київський бар БарменДиктат, де співав Блінкен
Серед відомих відвідувачів БарменДиктат, окрім Блінкена, - американський актор Стівен Фрай

Відомий заклад у середмісті Києва притягує знаменитостей та депутатів, але простим відвідувачам з-за кордону тут не надто подобається

Київський бар "БарменДиктат", у якому відривався держсекретар США Ентоні Блінкен ввечері 14 травня під час неанонсованого візиту до Києва, є місцем, добре відомим серед столичної молоді та модної тусовки. Це бар, де по вихідних можна зустріти Сергія Жадана, куди Альберт Цукренко із культового гурту "Хамерман знищує віруси" ходить міркувати про ідентичність, а екс-головний декомунізатор, нардеп від "ЄС" Порошенка Володимир В'ятрович - слухати про дерусифікацію. А ще, це місце, куди заходив британський актор та письменник Стівен Фрай.

На своїй сторінці у Instagram "БарменДиктат" виклав кілька світлин з виступу Блінкена та сміливо покликав у гості президента США: "Отже, держсекретар Блінкен доєднався до нашого переліку знаменитостей. Агов, Potus, чекаємо на тебе!" - зазначили СММ-ники бару ("Potus" - скорочено від "President of the United States" - Ред.)

СММ-ники закладу вирішили взяти "на слабо" американського президента
СММ-ники закладу вирішили взяти "на слабо" американського президента

Блінкен заграв популярну пісню Ніла Янга “Rockin’ In The Free World” - символічно, бо у ній йдеться про "вільний світ". Перед цим дипломат перевдягнувся у джинси та чорну сорочку - демократично і просто. Київські політики почали кепкувати з того: "Виступ в КПІ, а потім на вечір в бар на рок-музику. Прям, як мої студентські роки", - написав у Facebook нардеп, киянин Роман Грищук. Самого Грищука також помічали у "БарменДиктаті".

Також у цей бар іноді заходять інші київські політики - бачили там Володимира В'ятровича, Сергія Притулу, Сергія Лещенка з наглядової ради "Укрзалізниці" (колишній політичний журналіст має славу одного з головних "тусовщиків" Києва). Вдень у барі часто проводять дискусійні заходи та творчі панелі, тож тут можна зустріти й українських письменників чи інших митців. А от з закордонними гостями в бару ситуація ще цікавіше.

Володимир В'ятрович з друзями та Альберт Цукренко на сцені. Фото Детектор Медіа
Володимир В'ятрович з друзями та Альберт Цукренко на сцені. Фото Детектор Медіа

Досі одним з головних світових селебрітіз, хто відвідував "БарменДиктат", був Стівен Фрай. Британський актор, письменник і драматург ласував у закладі "фіш енд чіпс" (риба з картоплею по-британськи), пив стаут - "антиімперський", як стверджує менеджмент закладу, і, кажуть, навіть радив бар своїм друзям.

"Для нас це велика відзнака, — для бару і для мене особисто. Бо Стівен Фрай це, мабуть, один з тих авторитетів, після яких ти можеш сказати "здав ти іспит" або "не здав", - хизувався гостем співвласник бару Кирило Кисляков.

А у жовтні 2023-го сюди завітав британський нейрохірург-письменник, автор бестселера "Історії про життя, смерть та нейрохірургію" та кавалер Ордена Британської імперії Генрі Томас Марш. Він, доречі, дружить із Фраєм, тож цілком може бути, що пішов сюди "за наводкою". А пив місцеве крафтове пиво "Чорний Санта" та джин.

Стівен Фрай поласував "фіш енд чіпс", а Генрі Томас Марш випив пива і джину
Стівен Фрай поласував "фіш енд чіпс", а Генрі Томас Марш випив пива і джину

Пообідати недешево, випити - й поготів

Ціни у "Barman Dictat" не найдемократичніші. Так, бургер з "цибулевою куркою" стане відвідувачу в 220 грн, лосось гриль зі шпинатом - у 330 грн. Також там подають стейк Рібай по 650 грн/порція та рапани "a la stroganoff" (330 грн). Усі гарніри - рис із овочами, картопля дольками тощо по 100 грн, салати - по 250. Перераховувати ціни на алкоголь немає сенсу: варто лише зазначити, що один вечір тут стане в середньому у 500 гривень.

Бар відомий кількома елементами: по-перше, дизайном, він дійсно досить цікавий, навіть як на Київ, де бачили майже все. По-друге, довжелезною барною стійкою. І по-третє, особливими взаєминами, що складаються між відвідувачами і барменами - це "фішка" закладу. Цікаво, що приблизно третина відгуків на Tripadvisor про "БарменДиктат" - негативні. Киянам тут дорого, а відвідувачам з інших країн не дуже подобається внутрішня культура закладу, де "першу скрипку" грає саме бармен (та охоронець на вході, який може просто не пропустити відвідувача).

Як Блінкен "вшкварив" рок у барі та виступив перед студентами КПІ

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту в Києв робив не тільки політичні заяви. Так, вже ввечері 14 травня після усіх офіційних заходів Блінкен відвідав відомий київський бар "БарменДиктат". Там він разом із гуртом, який виступав на сцені, виконав популярну пісню Ніла Янга "Rockin’ In The Free World".

А от студенти НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського скаржаться, що їх не покликали на зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, яка відбулася під час його неанонсованого візиту до Києва 14 травня. Нібито, почути виступ американського дипломата змогли не всі, хто мав таке бажання. Причина в тому, що про сам захід не було попереджено широке коло студентів всередині самого вишу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.