29 серпня стабілізаційні відключення світла у Києві триватимуть впродовж усієї доби

Через спеку споживання залишається високим, тому з 15-ї до 22-ї години енергетики застосовуватимуть три черги відключень одночасно

відключення електроенергії
У будь-яку мить стабілізаційні знеструмлення можуть перетворитися на екстрені

У столиці продовжуються “гойдалки” між екстреними відключеннями світла, коли неможливо передбачити час відновлення, та стабілізаційними, коли діють графіки. На ранок четверга, 29 серпня, запроваджені саме стабілізаційні знеструмлення. Але енергетики попереджають, що впродовж дня кількість груп, які будуть виключатися, може змінюватися.

За розпорядженням Укренерго, 29 серпня заплановані  стабілізаційні відключення протягом всієї добі, повідомляє ДТЕК. До 15:00 та з 22:00 до 24:00 застосовуватимуть дві черги відключень. А з 15:00 до 22:00 – три черги. Але протягом дня Укренерго може змінити кількість груп, відповідно до актуальної ситуації, попереджають у ДТЕК. 

Енергетики нагадують, що черга - це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії, й загалом існує шість таких черг. Закономірність проста: чим вищий дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень. Якщо одночасно обмежують дві черги, це означає, що у споживачів може не бути світла до 8 годин на добу, якщо три - до 12 годин на добу.

Знеструмлення у Києві триватимуть до двох тижнів

Нагадаємо, Інформатор розповідав про прогноз експертів щодо тривалості відключень. На їхню думку, на наявність електроенергії в оселях киян вплинули влучення не тільки в Київську ГЕС, а й пошкодження розподільчої системи Укренерго в області та навіть атака на Рівненську АЕС. І навіть у разі відсутності нових атак відключення електроенергії триватимуть ще один-два тижні. 

Також ми писали, скільки відсотків електрики у Києві споживає населення. На критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов, список обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube