Перетерпіти два тижні: багатогодинні знеструмлення у Києві триватимуть першу декаду вересня - експерт

На наявність електроенергії в оселях киян вплинули влучення не тільки в Київську ГЕС , а й пошкодження розподільчої системи Укренерго в області та навіть атака на Рівненську АЕС

відключення світла
На думку Олега Попенка, важливість Київської ГЕС у балансуванні електроенергії в пікові голини недооцінена

Після масованої комбінованої атаки ворога 26 серпня в Києві знову настали блекаути. У багатьох районах столиці світло обіцяють на дві години вдень та стільки ж вночі, і за самими оптимістичними прогнозами в таких умовах доведеться жити щонайменше тиждень. Про нинішню ситуацію з відключеннями електроенергії, її причинами та наслідками Інформатор поговорив із керівником Спілки споживачів комунальних послуг Олегом Попенком.

За його словами, така ситуація, на жаль, є схожою по всій країні. У першу чергу, це залежить від рівня руйнувань: в тих областях, де влучання не були критичними, відключення електроенергії наразі менші або взагалі практично відсутні. 

“З Києвом ситуація набагато складніша. Ми не знаємо, куди влучили по Київській ГЕС, яка живить частину Києва. Крім того, влучання в розподільчу систему Укренерго були не тільки в столиці, а й в області. А вона дозволяє розподіляти електроенергію і на райони Києва. Судячи з нинішньої ситуації зі світлом в столиці, пошкодження енергосистеми десь більші, десь менші. Тому і пропускна спроможність розподільчої системи Укренерго теж десь більша, десь - менша”, - пояснив Олег Попенко.

Щодо Київської ГЕС, на думку експерта, її важливість трохи недооцінена. І це доводить перенапруження системи 26 серпня на всьому правому березі, від Оболоні аж до Печерська, де також спостерігався блекаут. Але на тлі об’єктів Центренерго Київська ГЕС не є настільки значущою.

“Це помилка, бо Київська ГЕС грає важливу роль у балансуванні електроенергії в години пікового навантаження - с 7 до 11 та з 17 до 23 години. Вона мала важливу роль, коли атомна станція не могла швидко подали електрику в мережу, сонце не працювало, і в цей час було потрібно якось покривати електроенергію, тож працювала гідроелектростанція. Ба навіть більше: коли минулої зими у нас не було вугілля, ми дуже економили газ і фактично всю зиму протримались на гідроелектростанціях. Відтак, сьогодні руйнування ГЕС створюють нам великі проблеми, бо не залишається електростанцій, що будуть покривати пікові навантаження”, - попереджає експерт.

Але поки єдине, що хвилює киян, це питання - чи надовго відключення світла? За прогнозами Олега Попенка, у разі відсутності нових атак доведеться потерпіти ще один-два тижня. Проте питання не тільки в Київській ГЕС, а й в роботі Рівненської АЕС, яка постражала під час ракетних обстрілів 26 серпня. Адже Київ також запитаний від неї, і обмеження видачі електроенергії на Рівненській АЕС впливає на те, що столиця не має світла.

Російський удар по енергетиці України 26 серпня

Аварійні відключення світла пов'язані з превентивними заходами для підтримання балансу енергосистеми, а також із пошкодженням енергетичного обладнання в низці областей. Про це під час брифінгу 26 серпня повідомив радник прем'єр-міністра, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко, передає Інтерфакс-Україна. Усього 15 областей постраждали вранці 26-го внаслідок атаки.

У Київській області була пошкоджена Київська гідроелектростанція (ГЕС), яка знаходиться біля міста Вишгород. На відео, що розповсюджують в мережі, видно пожежу та руйнування. Масштаб руйнувань залишається невідомим. Про прорив дамби не йшлося. Українські пабліки показали збиття ракети над Київським морем. У Києві введено графіки відключень електроенергії. Укрзалізниця повідомляє про затримку на кілька годин окремих потягів 27 серпня через проблеми з електроенергією.

Через атаку та пошкодження енергетичної інфраструктури на Київщині за розпорядженням Укренерго 26 серпня були введені екстрені відключення світла, зараз діє графік відключень.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube